HomeInformacjeSamochodów coraz więcej a parkingów nie przybywa [VIDEO]

Samochodów coraz więcej a parkingów nie przybywa [VIDEO]

Z naszą redakcją skontaktował się mieszkaniec Puław korzystający regularnie ze ścieżki rowerowej prowadzącej przez las od ul. Prusa w stronę Zakładów Azotowych. Był zaniepokojony faktem, że coraz więcej samochodów parkuje przy ścieżce rowerowej tuż za wjazdem do lasu.

Kilkanaście samochodów stojących wzdłuż drogi dojazdowej do nowych bloków, a na samym początku wymowny znak – zakaz wjazdu. Zwróciliśmy się do Straży Miejskiej z pytaniem, czy te samochody są zaparkowane prawidłowo.

Tomasz Jaraszek – Straż Miejska w Puławach

Okazało się, że problem istnieje od momentu wybudowania nowych bloków. Nasilił się na początku bieżącego roku – wtedy samochody stały wprost na ścieżce rowerowej utrudniając bezpieczny przejazd rowerem. Interwencje strażników miejskich przyniosły skutek taki, że auta nie parkują już na ścieżce, tylko obok. Niestety trudno jest rozwiązać problem sukcesywnie przybywających mieszkań i braku nowych miejsc dla kolejnych samochodów. Od dewelopera dowiedzieliśmy się, że nie jest planowane utworzenie parkingów przy apartamentowcach – mieszkańców i samochodów jest coraz więcej, a parkingów nie przybywa.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz