HomeInformacjeWsparcie dla start-upów konferencja w PPNT [VIDEO]

Wsparcie dla start-upów konferencja w PPNT [VIDEO]

Artur Soboń – wiceminister inwestycji i rozwoju zachwalał w czwartek w Puławskim Parku Naukowo Technologicznym zalety programu dla start-upów. Platformy Starowe – bo o nie chodzi zapewniają ekspercką pomoc i możliwość rozwoju pomysłu w rentowny biznes.

Wybrana przez przedsiębiorcę Platforma Startowa przygotuje szczegółowy, indywidualny program wsparcia. Po jego realizacji i uzyskaniu pozytywnej rekomendacji przedsiębiorca może starać się o 1 mln złotych dotacji na rozwój swojego biznesu w ramach konkursu “Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej”. Platformy startowe oferują pakiet usług, w skład których wchodzą m.in. pomoc w stworzeniu fundamentów biznesowych przedsięwzięcia, specjalistyczne usługi indywidualnie dopasowane do pomysłu, warsztaty i szkolenia z zakresu wystąpień publicznych oraz prezentacji swojego projektu, a także pomoc w obsłudze księgowej, podatkowej i prawnej, do tego dochodzą także pomoc w stworzeniu elementów identyfikacji korporacyjnej i co nie mniej ważne zapewnienie powierzchni biurowej do rozwoju nowej firmy.

 

Artur Soboń – wiceminister inwestycji i rozwoju

Platformy startowe są tworzone przez ośrodki innowacji, uczelnie, duże i średnie przedsiębiorstwa, fundusze kapitałowe i instytucje otoczenia biznesu. Dzięki zaangażowaniu partnerów start-upy mają szansę korzystać ze specjalistycznej infrastruktury, prowadzić badania, współpracować ze specjalistami oraz zweryfikować założenia rynkowe przedsięwzięcia. Udział funduszy inwestycyjnych pozwala zderzyć wyobrażenia o inwestycji z faktycznymi oczekiwaniami inwestorów.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz