HomeInformacjeRekrutacja w szkołach powiatu puławskiego [VIDEO]

Rekrutacja w szkołach powiatu puławskiego [VIDEO]

Dla wielu samorządów tegoroczny nabór do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych stanowi nie lada problem. Podwójne roczniki, przepełnione klasy i liczeni w setkach uczniowie, którzy nie dostali się do wybranych szkół przyprawiają o ból głowy zarówno urzędników, rodziców oraz kandydatów. Jednak powiat puławski wyszedł z całego zamieszania obronną ręką.

Leszek Gorgol – Członek Zarządu Powiatu Puławskiego

Skoro w szkołach średnich w naszym powiecie cały proces rekrutacji przebiega tak optymistycznie, na czym polega problem, który dotknął Regionalne Centrum Kształcenia Ustawicznego?

Leszek Gorgol – Członek Zarządu Powiatu Puławskiego

W szkołach zarządzanych przez powiat puławski utworzone zostały 54 oddziały, co daje 10 oddziałów więcej, niż klas, które skończyły szkoły średnie w tym roku, z czego 15 powstanie w liceach ogólnokształcących, 32 w szkołach technicznych i 7 w szkołach branżowych. Najwięcej uczniów przyjął Zespół Szkół Technicznych, który we wrześniu będzie uczył absolwentów gimnazjów w 5 klasach, a uczniów po szkołach podstawowych w 6. Również pozostałe szkoły mają pełne, 30-osobowe oddziały. Zarząd Powiatu szacuje, że po naborze uzupełniającym zajdzie potrzeba utworzenia kilku dodatkowych oddziałów w zarządzanych przez siebie szkołach.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz