HomeInformacje9. Święto Truskawki za nami [VIDEO]

9. Święto Truskawki za nami [VIDEO]

9.Święto Truskawki organizowane przez Gminę Puławy rozpoczęło się tradycyjnie od uroczystej mszy świętej. Zgodnie z programem wydarzenia oficjalne otwarcie nastąpiło nieco później na boisku w Górze Puławskiej. Odwiedzający stadion mieszkańcy gminy a także goście mogli obejrzeć m.in. wybory Miss Truskawki oraz rywalizację sołectw.

Wybierano tradycyjnie już najpiękniejsze stoisko, które przygotowały miejscowości z Gminy Puławy. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Były animacje dla dzieci, malowanie twarzy, truskawkowe lody i wata cukrowa oczywiście w kolorze „truskawkowym”. Swoje stoiska ustawili także producenci tego pysznego owocu.

Niestety sezon się już kończy i owoców już wiele nie będzie. Plantatorzy z Gminy Puławy mijający sezon truskawkowy oceniają jako dość przeciętny. Głownie ze względu na panujące upały. Owoce co prawda szybko dojrzewały ale nie były tak smaczne jak w latach ubiegłych. Ceny także nie były imponujące , pomimo trudności ze zbiorem (brak rąk do pracy) a także wysokich temperatur, które owoce niszczyły cena utrzymywała się na średnim poziomie.

9. Święto Truskawki przyciągnęło wielu gości w niedzielne popołudnie w Górze Puławskiej można było zobaczyć parlamentarzystów, wojewodę a także przedstawicieli samorządu powiatowego. Do Góry Puławskiej przyjechali przedstawiciele okolicznych gmin, którzy przyjęli zaproszenia Wójta Gminy Puławy Krzysztofa Brzezińskiego.

Nie zabrakło co oczywiste występów artystycznych. Na scenie zaprezentowali sie artyści z Gminy Puławy zarówno Ci najmłodsi jak i Ci bardziej dojrzali. Wieczorem koncert dała gwiazda 9 Święta Truskawki zespół Papa D.

 

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz