HomeSportLetnie transfery w puławskich drużynach – Wisła i Azoty się zbroją

Letnie transfery w puławskich drużynach – Wisła i Azoty się zbroją

Okres letni to czas wyjątkowo pracowity okres dla menedżerów sportowych w grach zespołowych. Przerwa w rozgrywkach ligowych zarówno futbolistów Wisły Puławy jak i piłkarzy ręcznych Azotów wymusza zmiany w składach zespołów. Sporo dzieje się u puławskich szczypiornistów nie mniej ciekawie zapowiada się okres przygotowawczy w obozie 3.ligowca.

W zespole Azotów po zakończeniu rozgrywek doszło do bardzo głębokich zmian personalnych. Na ławce trenerskiej w nowym sezonie zobaczymy Michała Skórskiego, który przejął zespół kilka tygodni temu. Trenerowi Azotów asystował będzie Piotr Pezda jeszcze do niedawna opiekun i zarazem gracz rezerw Azotów Puławy. Do zespołu to już pewne dołączą: Michał Szyba, Dawid Dawydzik, Jakub Kosiak, Michał Skwierawski, Jakub Moryń i Mateusz Piechowski.

W koszulce azotów w nadchodzącym sezonie zagra także Antoni Łangowski. Wcześniej wiadomo było, że do Puław powróci także Rafał Przybylski. Zgodnie z zapowiedziami Prezesa Azotów Jerzego Witaszka, wzmocniona zostanie praktycznie każda pozycja w zespole. Warto dodać, że do pierwszego zespołu dołączą zawodnicy rezerw m.in. Kacper Mchawrab i Wojciech Borucki.

Może nie aż tak rewolucyjnie jak w Azotach ale równie dynamicznie rozwija się sytuacja w zespole Wisły Puławy. Zespół Jacka Magnuszewskiego po sezonie opuścili Jakub Poznański, Adrian Popiołek a także Krystian Kusal i Michał Król. Przy Hauke Bosaka zobaczymy natomiast kilku nowych zawodników. Rafał Kiczuk został pierwszym nabytkiem Wisły przed sezonem 2019/2020. Mierzący 191 cm zawodnik będzie występował na pozycji obrońcy a związał się z klubem rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Ma 21 lat. Rozpoczynał swoją przygodę z piłką w Sokole Sokółka skąd trafił do Jagiellonii Białystok. Tam w wieku 17 lat debiutował w rozgrywkach III ligi, a rok później z zespołem doszedł do półfinału Centralnej Ligi Juniorów. Przez ostatnie dwa sezony Rafał Kiczuk reprezentował Orlęta Radzyń Podlaski rozgrywając 58 meczów w lidze, w których trzykrotnie trafiał do siatki rywali.

Do zespołu dołączy także Włodzimierz Puton. 23-letni zawodnik gra zazwyczaj na pozycji pomocnika i jest bratem występującego w Wiśle Krystiana. Włodzimierz Puton jest wychowankiem Radomiaka Radom, z którym 5 lat temu wywalczył m.in. awans do drugiej ligi. Grał również w Pilicy Białobrzegi, a ostatnie dwa sezony spędził w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W tym ostatnim klubie rozegrał 57 ligowych spotkań, w których zdobył dwa gole. To prawdopodobnie jeszcze nie wszystkie decyzje kadrowe w puławskiej Wiśle. O kolejnych będziemy informować.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz