HomeInformacjeRusza akcja zwalczania komarów

Rusza akcja zwalczania komarów

Tradycyjnie już u progu wakacji Gmina Miasto Puławy rozpoczyna zabiegi zwalczania kleszczy, komarów i meszek na wybranych terenach miasta. We wtorek rozpoczynają się tzw. opryski przestrzenne-naziemne. Zabiegi te wykonywane będą w godzinach nocnych od 21.00 i porannych do 5.00.

Aby opryski były skuteczne myszą być zachowane odpowiednie warunki atmosferyczne. Pogoda musi być bezwietrzna i sucha. Biorąc pod uwagę prognozy meteo zabiegi ruszą pełną parą. Podczas odkomarzania i odkleszczania zwalczane będą dorosłe formy tych owadów. Zwyczajowo już pracownicy firmy, którzy prowadzić będą zabiegi są skierowani do newralgicznych punktów w mieście. Zabiegi chemiczne będą prowadzone w niemal 20 miejscach w Puławach, najczęściej odwiedzanych przez puławian oraz tych gdzie owady dają się najbardziej we znaki. Pracowników firmy ABA Sanimax, która wygrała przetarg na tę usługę spotkamy m.in. w okolicach Mariny, Bulwaru Nadwiślańskiego ale także przy wale wiślanym w okolicach działek. Spotkamy ich również na terenie Parku Wodnego MOSiR na skwerze niepodległości a także w centrum miasta nieopodal Domu Chemika, Urzędu Miasta i Komendy Policji.  Warto przypomnieć, że środki chemiczne, które zostaną użyte do zwalczania owadów, posiadają świadectwa rejestracji wydane przez Ministra Zdrowia o dopuszczeniu do stosowania na terenie Polski.

Miejsca prowadzenia zabiegów:

Bulwar nad Wisłą – od ul. 6 Sierpnia/ ul. Wiślana do mostu im. Jana Pawła II.
Pobrzeże Wisły od mostu im. I. Mościckiego do granic z Parchatką (ograniczone wałem przeciwpowodziowym), w tym ścieżka rowerowa wzdłuż wału wiślanego.
Błonia pomiędzy ul.Słowackiego, ul. Kaniowczyków, ZSO Nr 1 a Stacją Paliw PKN Orlen przy ul. Lubelskiej.
Tereny zieleni na Marinie Puławy przy ul. Portowej oraz tereny zieleni wzdłuż ciągu pieszego prowadzącego do wieży widokowej za Mariną.
Skwer Niepodległości pomiędzy Al. Królewską, ul. Czartowskich, Al. Małą i
ul. Piłsudskiego.
Ogród Jordanowski, „Skatepark” przy ul. Niemcewicza.
Park „Solidarności” – pomiędzy os. Wróblewskiego a os. Leśna PSM, ul. Jaworową i ul. Eustachiewicza.
Tereny zieleni wokół budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Partyzantów i kortów tenisowych przy ul. Wróblewskiego.
Tereny zieleni wokół budynku Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” z siedzibą przy ul. Wojska Polskiego 4.
Tereny zieleni Placu im. Fryderyka Chopina przed budynkiem Urzędu Miasta przy ul. Lubelskiej 5.
Tereny zieleni pomiędzy ul. Wojska Polskiego a drogą dojazdową do budynku Urzędu Miasta Puławy od ul. Lubelskiej (teren pomiędzy posesjami Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”, Komendy Powiatowej Policji a budynkami kościoła Parafii p.w. Matki Bożej Różańcowej, Sądu Rejonowego i Urzędu Miasta Puławy).
Skwer przy Dworcu PKS – tereny zieleni wzdłuż drogi dojazdowej do budynku Urzędu Miasta Puławy od ul. Lubelskiej.
Tereny zieleni wokół Stadionu Miejskiego i kompleksu basenów przy ul. Hauke-Bosaka.
Park puławski – ul. Czartoryskich 8 (część górna parku, obejście budynku pałacu, ogród dolny, teren przy łasze wiślanej).
Teren wokół Pałacu Marynki – ul. Kazimierska 2.
Miejskie Przedszkole Nr 15 – ul. Leśna 14

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz