HomeInformacjePSM zakończyła Walne Zebrania – Zarząd z absolutorium

PSM zakończyła Walne Zebrania – Zarząd z absolutorium

Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa zakończyła cykl cząstkowych spotkań członkowskich w ramach Walnego Zebrania Członków – Spółdzielców, które podsumowywały 2018 rok działalności. Już zwyczajowo Zarząd i Rada Nadzorcza Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej złożyły sprawozdania. Członkowie PSM mogli również zapoznać się z wynikami ekonomicznymi Spółdzielni, które z punktu widzenia finansowego można uznać za zadowalające.

PSM przez ubiegły rok wygenerowała nadwyżkę w kwocie blisko 730 tys. złotych, która została podzielona m.in. na dofinansowanie funduszów remontowych w Osiedlach Niwa, Gościńczyk oraz Leśna, Wróblewskiego i Norwida. Znaczną kwotę bo ponad 200 tys. złotych pochłoną prace związane z bezpieczeństwem przeciwpożarowym, o którym wspominaliśmy kilkakrotnie w naszych serwisach. Niestety nierozwiązanym problemem pozostają zadłużenia czynszowe, które na koniec 2018 r. wynosiły nieco ponad 1,5 mln zł i w ostatnim roku wzrosły o ponad 186 tyś. Problemem przy egzekucji zadłużeń dla zasądzonych eksmisji jest brak mieszkań socjalnych, które powinna zapewnić Gmina Miasto Puławy.
Podczas zebrań członkowie Spółdzielni głosowali także nad strategicznymi dla PSM dokumentami. Głosy walnego zebrania zdecydowały o zatwierdzeniu wyniku finansowego jak również o absolutorium dla Zarządu Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Spółdzielcy zdecydowali o wystawieniu pozytywnej noty Prezesowi PSM Wacławowi Strzelcowi i Wiceprezes Katarzynie Chabros. Tegoroczne Walne Zebranie to także wybory do Rady Nadzorczej, której skład podczas zebrań wybierali członkowie Spółdzielni. Przypomnijmy, że o 17 miejsc w składzie Rady Nadzorczej ubiegało się 31 kandydatów. Gremium to przez najbliższe trzy lata będzie nadzorowało prace Zarządu Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz