HomeInformacjeWybory do PE w Puławach dla PiS

Wybory do PE w Puławach dla PiS

Wszystko wskazuje na to, że wyniki wyborów do Parlamentu europejskiego ułożyły się w naszym mieście bardzo podobnie do wyników ogólnokrajowych. Według danych Państwowej Komisji wyborczej 8 678 otrzymali kandydaci Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości co stanowiło 46,38 % głosów na drugiej pozycji uplasowali się kandydaci Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Europejska Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Sojusz Lewicy Demokratycznej Nowoczesna i Zieloni, który otrzymał w Puławach 7205 głosów co stanowiło 38,50 % głosów.

Próg wyborczy według danych PKW w Puławach przekroczył Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia wynikiem 5,27 %, poniżej progu wyborczego podobnie jak w kraju znaleźli się kandydaci Konfederacji, których poparło 831 wyborców co dało wynik 4,44 %. Pod kreską wyborczą znaleźli się także kandydaci Komitetu Wyborczego KUKIZ 15 z wynikiem 3,52 % a także Komitetu Wyborczego Wyborców Polska Fair Play Bezpartyjni Roberta Gwiazdowskiego z wynikiem 0,95 % i wyprzedzili ostatni komitet wyborczy Lewica Razem o 2 głosy (0,94%).

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz