HomeInformacjeIV Festiwal im. Wincentego i Franciszka Lesslów recital fortepianowy Jacka Kortusa

IV Festiwal im. Wincentego i Franciszka Lesslów recital fortepianowy Jacka Kortusa

4. Festiwal im. Wincentego i Franciszka Lesslów trwający od nieco ponad tygodnia w ub. piątek miał swoja kolejną odsłonę. W sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich z recitalem fortepianowym wystąpił Jacek Kortus absolwent klasy fortepianu Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu a na co dzień pracownik tejże uczelni.

Publiczność usłyszała m.in. wykonania Poloneza B-dur Wincentego Lessla, Sonatę C-dur opus 2 nr 1 Franciszka Lessla, oraz utwory Ignacego Jana Paderewskiego i Fryderyka Chopina. Kolejnym festiwalowym punktem programu jest Koncert uczniów i pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej w Puławach, który odbędzie się w czwartek 30 maja również w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich w Puławach początek o 17.00.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz