HomeInformacjeĆwiczenia taktyczne Terytorialsów w okolicach Góry Puławskiej w nadchodzący weekend

Ćwiczenia taktyczne Terytorialsów w okolicach Góry Puławskiej w nadchodzący weekend

W najbliższy weekend (11-12 bm.) terytorialsi z batalionu dęblińskiego będą szkolić się z taktyki w okolicach Góry Puławskiej. Jak zaznaczają służby prasowe 2 Brygady Obrony Terytorialnej podczas szkolenia nie będą wykorzystywane środki pozoracji pola walki.

Około 210 żołnierzy OT z 22 Batalionu Lekkiej Piechoty z Dęblina w najbliższy weekend “przejdzie” kolejne już w tym roku szkolenie taktyczne w swoim stałym rejonie odpowiedzialności (SRO). Tym razem ćwiczenia będą prowadzone w okolicy Góry Puławskiej, głównie w terenie lesistym oraz w okolicach Wisły.

Zadania, jakie dowódcy postawią swoim żołnierzom w ramach ćwiczeń z taktyki to przede wszystkim działania żołnierza w marszu ubezpieczonym i prawidłowe postępowanie w składzie drużyny patrolowej informuje kpt. Damian Stanula – Oficer prasowy 2. Lubelskiej Brygady obrony Terytorialnej .

Drugim etapem szkolenia będą zajęcia z łączności, polegające na doskonaleniu technik posługiwania się środkami łączności. Podczas szkolenia nie będą wykorzystywane żadne środki pozoracji pola walki, nie będzie używana amunicja. Nie wystąpią również żadne utrudnienia dla lokalnej społeczności.

Przypomnijmy, że szkolenia w stałych rejonach odpowiedzialności realizowane poza poligonami i wojskowymi placami ćwiczeń to istota formacji OT na całym świecie. Są one prowadzone głównie w miejscowościach i na szlakach komunikacyjnych. Jednym z głównych celów takich szkoleń jest poznanie uwarunkowań terenu oraz zabudowy przez żołnierzy, a także poprawa świadomości społeczności lokalnych.

Organizacja tego typu szkoleń możliwa jest dzięki wsparciu władz lokalnych – powiatowych, gminnych oraz sołectw. W Wojskach Obrony Terytorialnej szkolenia w SRO stanowią praktyczny wymiar tzw. „mobilności szkoleniowej”, czyli zdolności szkolenia kompanii lekkiej piechoty na terenie powiatu, który jest jej rejonem działania.

foto: 2 LBOT

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz