HomeWasze LPUOddawanie szpiku to nie tylko teoria [VIDEO]

Oddawanie szpiku to nie tylko teoria [VIDEO]

Oddawanie szpiku to nie tylko teoria, takie rzeczy zdarzają się naprawdę. Wielokrotnie pisaliśmy o akcjach organizowanych w wielu puławskich szkołach dotyczących przeszczepów szpiku kostnego. Do tej pory w naszych materiałach promowaliśmy idee oddawania szpiku i zwiększanie świadomości i wiedzy uczniów a także mieszkańców Puław o sprawach dotyczących nowotworów krwi, profilaktyce ale także i budowania jak najszerszych baz dawców szpiku kostnego.

W piątek w Zespole Szkół nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach przy okazji zakończenia roku maturzystów odbyła się szczególna uroczystość. Jedna z uczennic szkoły została wytypowana spośród kilkudziesięciu tysięcy dawców zapisanych w bazach do oddania swojego szpiku. Aleksandra Deputat na co dzień uczy się w ZS nr 1 i przekazała swoje dane do bazy fundacji DKMS 3 lata temu podczas jednej ze szkolnych akcji , by w tym roku móc oddać swój szpik genetycznemu bliźniakowi.

Aleksandra Deputat – Uczennica ZS nr 1 dawczyni szpiku, Marzena Kitka – Pedagog szkolny

Wszystko wskazuje na to, że oddany przez Aleksandrę Deputat szpik idealnie pasuje jej bliźniaczce genetycznej jak się dowiedzieliśmy jest to  dziewczynka z Polski. Przypomnijmy, że uczniowie i nauczyciele Zespołu szkól nr 1 im Stefanii Sempołowskiej od wielu lat biorą udział w akcjach promujących oddawanie szpiku i rejestracje w bazach dawców.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz