HomeInformacjeRemont starego mostu na Wiśle ma ruszyć 13 maja – będzie zamknięty całkowicie.

Remont starego mostu na Wiśle ma ruszyć 13 maja – będzie zamknięty całkowicie.

Remont starego mostu na Wiśle w Puławach ma ruszyć już 13 maja. Prace modernizacyjne wykonuje konsorcjum warszawskich firm Intob i Darmal. W pierwszej kolejności wykonawca dokończy chodnik po stronie południowej wykonując najpierw uszczelnienie i wyrównanie nawierzchni.

Następie rozpoczną się prace rozbiórkowe chodnika po stronie północnej i jego odbudowa. Projekt inwestycyjny jest przewidziany na 3 lata, ale budowlańcy chcieliby skończyć te prace jeszcze w tym roku dlatego zaplanowano, że ruch samochodów na moście będzie całkowicie wyłączony przez ok. 3 miesiące.

Jak poinformował Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie spowodowane jest to utrudnieniami, które wynikają ze specyfiki pracy. Kurz i pył, uniemożliwia malowanie konstrukcji w czasie ruchu pojazdów. Na szczęście drogowcy nie zamkną ruchu pieszego i zaplanowali by przechodnie poruszali się chodnikiem po lewej stronie przeprawy jadąc w stronę Góry Puławskiej.

Po wykonaniu chodników zostaną przeprowadzone prace antykorozyjne nad pasem jezdni. Całkowity koszt inwestycji to ponad 21 milionów złotych. O dokładnych terminach prac wykonawca będzie informował za pośrednictwem gmin i mediów.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz