HomeInformacjeCzy będą cięcia w budżetach instytutów naukowych ?

Czy będą cięcia w budżetach instytutów naukowych ?

Puławskie instytuty naukowe mogą spodziewać się cięć w budżetach. Rząd chce zaoszczędzić w skali kraju blisko 40 mld zł m.in na wydatkach na utrzymanie instytutów naukowych w Polsce. Szefowie Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowego Instytutu Badawczego oraz Państwowego Instytutu Weterynaryjnego z Puław będą prawdopodobnie musieli szukać oszczędności.

Zaniepokojony tą sytuacją poseł PO Włodzimierz Karpiński zaprosił dziennikarzy na krótka konferencje prasową.

Włodzimierz Karpiński – poseł PO

Rząd chce zaoszczędzić 40 mld zł w skali kraju. Szykuje się zatem kolejna degradacja kolejnych placówek naukowych. Obawiam się, że może to dotknąć naszych instytutów. Najlepszym przykładem takich działań jest dawny Instytut Nawozów Sztucznych dzisiaj Instytut Nowych Syntez Chemicznych, który już nawet nie może nadawać tytułów naukowych swoim pracownikom naukowym – dodaje Włodzimierz Karpiński

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz