HomeSportSukces juniorów młodszych UKS Bursa Puławy

Sukces juniorów młodszych UKS Bursa Puławy

Drużyna piłkarzy ręcznych Uczniowskiego Klubu Sportowego Bursa Puławy (rocznik 2002) wzięła udział w 1/16 Finałów Mistrzostw Polski Juniorów, które odbywały się w Olsztynie. Młodzi szczypiorniści z Puław mogli wziąć udział w tym turnieju dzięki zwycięstwu w rozgrywkach w Lubelskiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych w sezonie 2018/2019. W 18 rozegranych meczach ligowych zawodnicy z Puław odnieśli 17 zwycięstw i tym samym okazali się najlepszą z 10 drużyn biorących udział w tych rozgrywkach.

W miniony weekend (12-14 bm.) drużyna UKS-u Bursa Puławy, jako mistrz Lubelskiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych zmierzyła się w Olsztynie z drużynami: Szczypiorniaka Olsztyn I (mistrz województwa warmińsko-mazurskiego), MKS-u HENRI LLOYD Brodnica (wicemistrz województwa kujawsko-pomorskiego) oraz UKS-u Juvenia Rzeszów (wicemistrz województwa podkarpackiego).

Wszystkie trzy mecze okazały się niezwykle emocjonujące. Najbardziej zaciętym pojedynkiem był mecz z ekipą z Brodnicy. Podopieczni trenerów Henryka Arciucha i Marcina Wójcika przegrywali już 5 bramkami. Najpierw doprowadzili do remisu 11:11 by w efekcie całe spotkanie zakończyć zwycięstwem 22:20.

Zawodnicy z Puław wygrali również mecz z zespołem Juvenii Rzeszów pokonując zawodników z Podkarpacia 35:20. Nie udało się niestety pokonać drużyny gospodarzy – mecz zakończył się wynikiem 16:31. Zajęcie drugiego miejsca w Grupie H 1/16 Finałów zapewniło zespołowi z Puław udział w 1/8 Finałów Mistrzostw Polski, które odbędą się w weekend 26-28 bm. w Gdańsku.

Drużyna UKS Bursa Puławy w olsztyńskim turnieju wystąpiła w składzie: Michał Białota, Ernest Butryn, Bartosz Górecki, Maciej Kalinowski, Wiktor Król, Michał Łaszcz, Miłosz Łodziński, Tymon Kamiński, Maciej Maraszek, Łukasz Pawlonka, Kacper Proczek, Przemysław Tomaszewski, Nikodem Wieleba, Michał Wierzbiński (kapitan), Jakub Wydrzyński, Damian Salasa.

Warto dodać, że oprócz zawodników trenerów rodziców i władz klubu duży udział w ubiegłotygodniowym sukcesie młodych szczypiornistów UKS-u Bursa mają sponsorzy firmy ReMo i PiA-ZAP.

foto: Artur Salasa

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz