HomeInformacjeŚledztwo w sprawie wycieku danych z UM umorzone

Śledztwo w sprawie wycieku danych z UM umorzone

Śledztwo w sprawie wycieku danych dotyczących zmian uposażeń dyrektorów puławskich placówek oświatowych zostało umorzone przez puławską prokuraturę.

Przypomnijmy, że na początku roku w internecie znalazły się fragmenty dokumentów z informacjami dotyczącymi wysokości składników wynagrodzeń dyrektorów puławskich szkół i przedszkoli wraz z imionami i nazwiskami.

Prezydent Puław Paweł Maj uznał, że wyciek tych dokumentów z magistratu nosi znamiona przestępstwa i złożył do Prokuratury Rejonowej w Puławach wniosek o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Śledczy badali sprawę pod kątem ochrony danych osobowych. Prokuratura po niespełna dwóch miesiącach śledztwa sprawę umorzyła z powodu nie wykrycia sprawców. Urząd Miasta nie komentuje decyzji prokuratury.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz