HomeInformacjeNowe autobusy w taborze MZK

Nowe autobusy w taborze MZK

Jeszcze w kwietniu na ulice Puław wyjadą trzy nowe autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji. Obecnie trwają odbiory techniczne pojazdów. Producentem nowych autobusów jest firma Solaris. Pojazdy te wyposażone są w silniki wysokoprężne spełniające normy emisji spalin Euro 6, posiadają 61 miejsc w tym 25 siedzących oraz 1 przeznaczone na wózek.

Autobusy Solaris to pojazdy niskowejściowe z w pełni klimatyzowaną przestrzenią pasażerską. W autobusach tych będzie można naładować urządzenia mobilne, skorzystać z internetu i będzie także co jest nowością możliwość zapłacenia za przejazd kartą płatniczą. Terminal zamontowany będzie przy jednym z kasowników. Przypomnijmy, że zakup autobusów jest współfinansowany ze środków UE w ramach projektu Rozwój zrównoważonego transportu zbiorowego łączącego Puławy i jego obszar funkcjonalny.

W ramach tego projektu po puławskich drogach jeździ już 13 większych autobusów marki MAN spełniających najsurowsze obowiązujące normy spalin i podobnie jak małe Solarisy są równie komfortowo wyposażone. W ramach tego programu Puławy a także gminy, które biorą udział w tym projekcie będą wyposażone również w inne elementy infrastruktury m.in wiaty przystankowe czy świetlne tablice informujące o kursowaniu autobusów.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz