HomeInformacjePorażka Wisły w Świętej wojnie z Motorem

Porażka Wisły w Świętej wojnie z Motorem

Piłkarzom puławskiej Wisły nie udało się zrehabilitować za remis ze Stalą Kraśnik w Puławach. Na lubelskiej Arenie podopieczni  Jacka Magnuszewskiego musieli przełknąć gorzką pigułkę, bo ani przez chwilę nie było wątpliwości, że to gospodarze tego dnia byli zespołem  mobilniejszym i wykazującym więcej woli walki i to Motor Lublin w derbach Lubelszczyzny pokonał  Wisłę Puławy 3:1.

W pierwszej połowie  Motor miał optyczną przewagę i zdecydowanie częściej zagrażał bramce Pawła Sochy. W siódmej minucie po trzeciej wrzutce na pole karne Wisły Bartosz Walencik głową pokonał bramkarza Wisły.

Kolejne minuty to przewaga piłkarzy z Lublina. Zespół gospodarzy udokumentował tę przewagę w 29 minucie najpierw w środku pola akcję dobrze rozegrali Grzegorz Bonin i Michał Gałecki. Ten pierwszy podawał  ze skrzydła w pole karne, a tam  piętą do tyłu odegrał Mateusz Majewski.  Nadbiegający Konrad Nowak  podwyższył wynik na 2:0.

W końcówce pierwszej części spotkania przebudzili się nieco Wiślacy , którzy coraz częściej przebywali na polu karnym gospodarzy. Jednak nie przełożyło się to na zdobycz bramkową. W przerwie Jacek Magnuszewski dokonał dwóch zmian. Na murawie lubelskiej Areny pojawili się  Michał Król i Michał Kobiałka. Goście częściej byli przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. W 58 minucie spotkania faulowany na polu karnym był  Łukasz Kacprzycki  a sędzia nie miał wątpliwości i pokazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki Olszewskiego. Łukasz Kacprzycki sam wymierzył sprawiedliwość  i zrobiło się 2:1 dla gospodarzy czyli niemal identycznie jak to miało miejsce w poprzedniej kolejce kiedy to Stal Kraśnik zdobyła kontaktowego gola usypiając nieco prowadzących Wiślaków. Zremisować tego meczu jednak puławianom się nie udało bo w 74 minucie świetnie dośrodkował z rzutu rożnego Tomasz Brzyski a bramką strzelona głową Majewski ustalił wynik na 3:1.

Motor Lublin-Wisła Puławy 3:1 (2:0)

Wisła Puławy : Socha – Barański (Król), Pielach, Poznański, Litwiniuk, Zuber, Maksymiuk, Kacprzycki, Supryn (Kobiałka), Chudyba (Zmorzyński), Stanisławski (Żelisko).

3.liga nie zwalnia już w najbliższą niedzielę o godz. 16.00 Wisła podejmuje w Puławach zespół KSZO Ostrowiec  Świętokrzyski.