HomeInformacjeZwiązkowcy z Solidarności sprzeciwiają się marginalizacji puławskich ZA w Grupie Azoty [VIDEO]

Związkowcy z Solidarności sprzeciwiają się marginalizacji puławskich ZA w Grupie Azoty [VIDEO]

Po kilku miesiącach względnego spokoju ponownie atmosfera w Grupie Azoty “Puławy” zaczyna gęstnieć a to za sprawą sytuacji, która ma miejsce w spółce matce Grupie Azoty. Przewodniczący organizacji zakładowej, szef Zarządu Oddziału i wiceprzewodniczący Zarządu Regionu Środkowo-Wschodniego Solidarności skrytykowali działania zarządu Grupy Azoty, która ich zdaniem dyskryminuje pracowników z Puław m.in wykluczając ich z możliwości ubiegania się o stanowiska we władzach statutowych spółki matki.

Padły także zarzuty, że w zarządzie puławskiej firmy oprócz przedstawiciela załogi nie ma nikogo z Puław czyli jak podkreślali związkowcy osoby mającej wiedzę na temat lokalnych realiów, w których działa puławska spółka. Działacze związkowi podczas konferencji prasowej wielokrotnie podkreślali, że proces konsolidacji zapoczątkowany w Grupie Azoty blisko 7 lat temu miał rozwiązać problemy polskiej chemii.

Konsolidacja miała być również oparta o sprawiedliwy podział środków a także na uwzględnianiu podczas obsady stanowisk udziału poszczególnych spółek w bilansie ekonomicznym grupy. Puławy pomimo największego potencjału i generujące największe przychody jak słyszeliśmy są marginalizowane. Co przekłada się wprost na pogorszenie sytuacji ekonomicznej pracowników puławskiej firmy. Związkowcy zaapelowali do parlamentarzystów o pomoc. Na apel odpowiedzieli tylko czterej posłowie z naszego regionu.

Związkowcy z Solidarności zapowiedzieli bojkot wyborów w Grupie Azoty i dążenie do unieważnienia wyborów. Wtorkowa konferencja prasowa to już druga w ostatnich tygodniach zorganizowana przez organizacje związkowe.

Wcześniejszą oddzielnie zorganizowali działacze Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego, którzy również krytykowali zachowanie Zarządu spółki matki także w sprawie łamania umowy konsolidacyjnej tyle, że obrali inne metody. Związkowcy z ZZPRC zamierzają zgłaszać i to uczynili do gremiów statutowych Grupy Azoty swoich kandydatów. Jak widać cel podobny sposób załatwienia sprawy zupełnie inny.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz