HomeInformacjeZaproś jerzyka do Puław – inauguracja [VIDEO]

Zaproś jerzyka do Puław – inauguracja [VIDEO]

We wtorkowe przedpołudnie Kino “Sybilla” było miejscem inauguracji kampanii Urzędu Miasta i Działu Zieleni ZDM “Jerzyk – koneser meszek i komarów w mieście”. Zgromadzona w sali kinowej publiczność mogła zapoznać się ze szczegółami kampanii oraz materiałami promocyjnymi przygotowanymi przez organizatorów.

Izabela Giedrojć – Kierownik Działu Zieleni ZDM w Puławach

Podczas spotkania przyznano również nagrody za prace plastyczne dotyczące jerzyka w mieście. Zwycięzca otrzymał ufundowane przez właścicieli kina bilety na film animowany “Manu, bądź sobą”, którego głównym bohaterem jest właśnie jerzyk. Główną atrakcją był jednak wykład doktora Andrzeja Kruszewicza, znanego ornitologa, podróżnika oraz dyrektora warszawskiego ZOO.

Andrzej Kruszewicz – Ornitolog, dyrektor Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego

Dział Zieleni Zarządu Dróg Miejskich zachęca do zgłaszania się w celu oceny swojego mieszkania pod kątem montażu budek lęgowych, a także, jeśli spełniamy konieczne warunki, odebrania budki.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz