HomeSportPGNiG Superliga. Porażka Azotów przed play off-ami

PGNiG Superliga. Porażka Azotów przed play off-ami

W środowy wieczór kibice piłki ręcznej w Puławach nie mogli narzekać na brak emocji. Azoty-Puławy rozegrały bardzo dobre spotkanie i przez większą jego część walczyli jak równy z równym z faworyzowaną Orlen Wisłą Płock.

Pierwsze minuty należały do gości. Po 120 sekundach zespół z Płocka prowadził 2:0, a w siódmej minucie podwyższyli na 3:0 i wtedy Azotowcy zdobyli pierwszego gola, a chwilę później za sprawą Marko Panića złapali kontakt z rywalem. Między 13 a 16 minutą gospodarze skorzystali z dobrej postawy Valentyna Koshovego w bramce i zdobywając cztery gole z rzędu wyszli na prowadzenie 6:4.

Puławianie mieli szansę na podwyższenie przewagi ale zabrakło skuteczności. W 19 minucie rywale znów zrównali się bramkami, a w 23 powrócili na prowadzenie. Chwilę potem trzy trafienia z rzędu zapisali puławianie. Dwa gole Witalija Titowa i jeden Pawła Podsiadło dały Azotowcom dwubramkowe prowadzenie. Goście odpowiedzieli jeszcze golem Ondreja Zdrahali i pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem podopiecznych Zbigniewa Markuszewskiego.

Oscylujący wokół remisu wynik, z minimalną przewagą miejscowych utrzymywał się przez pierwszy kwadrans drugiej połowy. Od 45 minuty z dobrej strony zaczął pokazywać się Adam Morawski, którego interwencje i mocniejsza obrona nafciarzy pozwoliła gościom zbudować przewagę. Między 48 a 53 minutą goście zdobyli cztery gole z rzędu (Jose de Toledo, Przemysław Krajewski, Lovro Mihić i Michał Daszek) i z wyniku 16:15 zrobiło się 16:19.

Puławianie nie zamierzali odpuszczać, ale wyższa obrona gości nie pozwalała na łatwe bramki. Dodatkowo w defensywie gospodarzy nie było również tak dobrze jak w pierwszej połowie. W efekcie Orlen Wisła Płock utrzymała przewagę i wygrała w Puławach.

Azoty Puławy – Orlen Wisła Płock 21:24 (10:9)

Azoty: Koshovy – Panić , Guminski , Podsiadło , Łyżwa , Rogulski , Titow , Prce , Skrabania , Masłowski, Matulić, Grzelak, Kasprzak i Seroka.