HomeWasze LPU2 kwietnia Dniem Świadomości Autyzmu [VIDEO]

2 kwietnia Dniem Świadomości Autyzmu [VIDEO]

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu. Obchody tego święta mają ma celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu i są okazją do międzynarodowej współpracy jeśli chodzi o przestrzeganie praw osób niepełnosprawnych. Dzień ten od początku popiera Zgromadzenie Ogólnie Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Coraz więcej dzieci, młodzieży i dorosłych ma diagnozę zaburzeń spektrum autyzmu. Na co dzień bardzo często spotykają się z brakiem akceptacji i odrzuceniem.

 

Paweł Romański– Prezes Spółdzielni Socjalnej “Inicjatywa”

W tym dniu chcemy pokazać, że jesteśmy otwarci na osoby z autyzmem. Symbolizuje to także kolor niebieski. 2 kwietnia w wielu miastach na świecie reprezentacyjne budynki zostaną podświetlone właśnie na niebiesko.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz