HomeWasze LPU2019 rokiem Gustawa Herlinga Grudzińskiego [VIDEO]

2019 rokiem Gustawa Herlinga Grudzińskiego [VIDEO]

Jeden z najwybitniejszych pisarzy polskich XX wieku został uhonorowany przez Sejm, który ustanowił rok 2019 rokiem Gustawa Herlinga Grudzińskiego. 20 maja minie sto lat od jego narodzin.

Z tej okazji Biblioteka Miejska w Puławach zaprasza na spotkanie z Włodzimierzem Boleckim. Historyk literatury polskiej przedstawi zebranym sylwetkę wybitnego autora.

Katarzyna Kuciara– Biblioteka Miejska w Puławach

Twórczość Gustawa Herlinga-Grudzińskiego została upowszechniona w Polsce dopiero po 1989 roku. Wcześniej informacje na jego temat podlegały cenzurze, a nazwisko znajdowało się liście osób objętych całkowitym zakazem publikacji. Podczas spotkania w bibliotece słuchacze dowiedzą się nie tylko o jego twórczości, ale także ciężkich życiowych doświadczeniach, które ukształtowały go jako człowieka.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz