HomeSportMłodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 20 w podnoszeniu ciężarów

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 20 w podnoszeniu ciężarów

Przez niespełna trzy dni na pomoście w puławskiej hali MOSiR rywalizowali atleci w odbywających się w naszym mieście Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 20. Jak zwykle znakomicie zaprezentowali się sztangiści z Puław. Złoto w dwuboju dla Jakuba Węgrzyna i brąz dla Natalii Foty to nie jedyne medale, które do swojej kolekcji dołożyli zawodnicy Wisły Puławy.

W piątkowy wieczór w kategorii +87 wystartowała Natalia Fota, która wyrwała ciężar 75kg co dało jej piątą lokatę w pierwszej konkurencji technicznej. Dużo lepiej spisała się w podrzucie. Już w pierwszej próbie podniosła 97kg co dało jej awans na najniższy stopień podium.

W kolejnych próbach zawodniczka zaatakowała ciężar 110kg celując w srebrny medal, ale bez powodzenia. Ostatecznie Natalia Fota zdobyła brązowy medal w podrzucie oraz brązowy medal w dwuboju z wynikiem 172kg. W sobotę w kategorii +109kg startował wielokrotny medalista, faworyt tych zawodów Jakub Węgrzyn.

Podopieczny trenerów Dariusza Butryna i Roberta Boruckiego nie zawiódł oczekiwań i zdobył złoty medal Mistrzostw Polski do lat 20. Kolejne krążki dla Wisły wywalczył Radosław Poniatowski w kategorii do 109kg. Podopieczny trenerów Boruckiego i Butryna już w rwaniu pokazał swą moc i z wynikiem 145kg zajął pierwsze miejsce. W podrzucie Poniatowski już w pierwszej próbie podniósł 165kg co dało mu złoty medal w tej konkurencji technicznej oraz dwuboju.

Piąte miejsce zajął drugi z naszych przedstawicieli Damian Sygnowski z wynikiem 250kg (110+140).
W kategorii do 73kg Daniel Kaczkowski z wynikiem 175kg (75+100) zajął siedemnaste miejsce, a w kategorii do 96kg Bartosz Kasperski z wynikiem 245kg (105+140) uplasował się na jedenastej pozycji.

W tej samej kategorii dwudzieste drugie miejsce zajął Dawid Szlendak uzyskując wynik 185kg w dwuboju (80+105).

materiały: kswislapulawy.pl