HomeInformacje18. Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli” -wyniki [FOTO]

18. Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli” -wyniki [FOTO]

Dokładnie 131 par wzięło udział w 18. Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli”. Przez dwa dni w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mogliśmy usłyszeć polki, oberki, mazury, krakowiaki czy kujawiaki. Wszyscy zawodnicy wzięli udział także w tradycyjnym polskim tańcu – polonezie.

Podczas finału imprezy zobaczyliśmy także popisowy występ Zespołu Baletowego „Etiuda” pod kierunkiem Ilony Rogozik. Jak zwykle bardzo mocną reprezentację miało nasze miasto reprezentowane głównie przez tancerzy i tancerki z Zespołu Pieśni i Tańca “Powiśle”. W połowie spośród 14 kategorii wiekowych tancerze z Puław zaznaczyli swoją obecność wysoko punktowanymi lokatami. Konkurs „O Pierścień Księżnej Izabeli” to wydarzenie o dużym prestiżu, w którym styl tancerzy ocenia profesjonalne jury. Rosnąca z roku na rok popularność konkursu wskazuje, że idea kultywowania pięknych polskich tradycji tanecznych zyskuje coraz większe uznanie. W tym roku na puławskim parkiecie zaprezentowały się także pary z Ukrainy. Turniejowi patronowali Prezydent Puław, Starosta, a także władze międzynarodowych stowarzyszeń tanecznych.

Wyniki
XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli”, Puławy, 9-10 marca 2019 r.

Kategoria I
Miejsce VI – Winiczuk Roman i Hriszyna Bohdana, Barwinek ZT Krzemieniec Ukraina
Miejsce V – Mykoliuk Serhij i Danyliuk Sofia, Barwinek ZT Krzemieniec Ukraina
Miejsce IV – Witek Jan i Marshall Mia, Warmia ZPiT Olsztyn
Miejsce III – Anioł Miłosz i Kalemba Karolina, Marynia ZF Wronki
Miejsce II – Maraszkiewicz Tomasz i Łukanowska Julia, Powiśle ZPiT Puławy
Miejsce I – Uzarewycz Ihor i Steciuk Daria, Barwinek ZT Krzemieniec Ukraina
Kategoria II B
Miejsce VI – Wiejak Szymon i Filipek Julia, Powiśle ZPiT Puławy
Miejsce V – Pulchny Mateusz i Badzińska Oliwia, Krakowiak MLZPiT Kraków (awans do„A”)
Miejsce IV – Woźniak Jan i Górniak Judyta, Malbork ZPiT Malbork
Miejsce III – Bieniek Stanisław i Hojna Anna, Dobczyce ZPiT Dobczyce (awans do „A”)
Miejsce II – Matuszak Mateusz i Piaskowska-Niszczak Olga, Marynia ZF Wronki
Miejsce I – Woźniak Kacper i Jasińska Karolina, Malbork ZPiT Malbork
Kategoria II C
Miejsce VI – Dymek Michał i Kapusta Dorota, Ziemia Lisiecka ZPiT Gmina Liszki
Miejsce V – Goch Gabriel i Goch Emilia, Krakowiak MLZPiT Kraków
Miejsce IV – Sawiniec Aleksander i Załęska Magdalena, Warmia ZPiT Olsztyn
Miejsce III – Burzyński Piotr i Czerska Hanna, Warszawianka ZPiT UW Warszawa
Miejsce II – Nowierski Makary i Judek Katarzyna, Marynia ZF Wronki
Miejsce I – Tworzyk Marek i Fryc Emilia, Ziemia Lisiecka ZPiT Gmina Liszki

Kategoria III B
Miejsce VI – Jakubczyk Krzysztof i Kapłon Zuzanna, Powiśle ZPiT Puławy
Miejsce V – Tobiasz Maciej i Rydelek Jagoda, Promyki ZTL Wieliszew
Miejsce IV – Kułaga Michał i Kapłon Aniela, Powiśle ZPiT Puławy
Miejsce III – Tabor Paweł i Brzezińska Zofia, Ziemia Lisiecka ZPiT Gmina Liszki
Miejsce II – Krobski Maksymilian i Dykier Zofia, Cepelia DZF Poznań
Miejsce I – Kańkowski Marcin i Szmyt Zuzanna, Promyki ZTL Wieliszew
Kategoria III C
Miejsce VI – Szostak Paweł i Żywicka Aleksandra, Krakowiak MLZPiT Kraków
Miejsce V – Sznel Maciej i Derkacz Zofia, Wałbrzych ZPiT Wałbrzych
Miejsce IV – Kryński Kacper i Milewska Magdalena, Małe Podlasie ZPiT Siemiatycze
Miejsce III – Przedpełski Franciszek i Szpila Agata, Warszawianka ZPiT UW Warszawa
Miejsce II – Link Mateusz i Makowska Wiktoria, Warmia ZPiT Olsztyn
Miejsce I – Maciejewski Jerzy i Toboła Julia, Warszawianka ZPiT UW Warszawa (awans do „B”)
Kategoria IV B
Miejsce VI – Romowicz Mateusz i Badzińska Maja, Krakowiak MLZPiT Kraków
Miejsce V – Hertrampf Piotr i Daniszewska Marcelina, Warmia ZPiT Olsztyn
Miejsce IV – Judek Filip i Podgórska Zuzanna, Marynia ZF Wronki
Miejsce III – Bialik Kamil i Jezierska Zuzanna, Marynia ZF Wronki
Miejsce II – Sowiński Andrzej i Witkowska Oliwia, Zamojszczyzna ZPiT Zamość
Miejsce I – Lenartowicz Aleksander i Pentz Anna, Warszawianka ZPiT UW Warszawa

Kategoria V B
Miejsce VI – Pupiec Kamil i Szczepańska Adrianna, Politechnika Warszawska ZPiT Warszawa
Miejsce V – Miś Maciej i Ciuraszkiewicz Joanna, Para niezrzeszona Wrocław
Miejsce IV – Cichocki Dawid i Andrzejczak Ada, Jantar ZPiT UG Gdańsk (awans do „A”)
Miejsce III – Mrozik Krzysztof i Małaszkiewicz Hanna, Warszawianka ZPiT UWWarszawa
Miejsce II – Boguszewski Bartłomiej i Kurzempa Wiktoria, Politechnika Warszawska ZPiTWarszawa
Miejsce I – Podgórski Michał i Michałek Jagoda, Marynia ZF Wronki
Kategoria II A
Miejsce V – Jankowski Dawid i Biegalewska Natalia, Promyki ZTL Wieliszew
Miejsce IV – Nitkiewicz Adam i Samsel Helena, Kameralna Pracownia Tańca Stawiguda
Miejsce III – Wawrzynek Tymon i Kirchner Adrianna, Cepelia DZF Poznań
Miejsce II – Rychlewski Szymon i Świątek Zuzanna, Małe Żuławy ZPiT
Miejsce I – Hildebrand Rafał i Droździel Zuzanna, Zamojszczyzna ZPiT Zamość
Kategoria III A
Miejsce VI – Ławrynowicz Szymon i Krupińska Maja, Warmia ZPiT Olsztyn
Miejsce V – Spirka Bartłomiej i Kulka Zofia, Cepelia DZF Poznań
Miejsce IV – Górczyński Bartosz i Wiśniewska Karolina, Warmia ZPiT Olsztyn
Miejsce III – Zastróżny Daniel i Zastróżna Julia, Marynia ZF Wronki
Miejsce II – Szewczyk Maciej i Kolińska Kaja, Dobczyce ZPiT Dobczyce
Miejsce I – Iwańczyk Jakub i Toboła Maria, Warszawianka ZPiT UW Warszawa
Kategoria IV A
Miejsce V – Bisialski Bartosz i Szmyt Julia, Promyki ZTL Wieliszew
Miejsce IV – Lalikowski Paweł i Moździerz Zofia, Malbork ZPiT Malbork
Miejsce III – Domagała Wojciech i Selwa Emilia, Dobczyce ZPiT Dobczyce
Miejsce II – Pasiut Paweł i Szcześniak Hania, Warszawianka ZPiT UW Warszawa
Miejsce I – Jarosiński Jędrzej i Białek Karolina, Warszawianka ZPiT UW Warszawa

Kategoria V A
Miejsce V – Ślęczka Maciej i Serwińska Katarzyna, Maki i Powoje KTP Kraków (awans do „S”)
Miejsce IV – Pracki Marcin i Łukanowska Paulina, Warszawianka ZPiT UW Warszawa
Miejsce III – Rembelski Jakub i Kowalik Julia, Promyki ZTL Wieliszew
Miejsce II – Taskinas Modestas i Kurashkevych Oleksandra, Jantar ZPiT UG Gdańsk(awans do „S”)
Miejsce I – Raźny Kajetan i Drzas Joanna, Warszawianka ZPiT UW Warszawa
Kategoria V S
Miejsce I – Raźny Jakub i Drzas Kamila, Warszawianka ZPiT UW Warszawa
Miejsce I – Baran Michał i Wojciechowska Alicja, Kortowo ZPiT UW-M Olsztyn
Kategoria VI A
Miejsce VI – Hawryszkiewicz Damian i Wojciechowska Natalia, Jantar ZPiT UG Gdańsk
Miejsce V – Grzejszczyk Mariusz i Witak Ewa, Warszawianka ZPiT UW Warszawa
Miejsce IV – Szymański Mikołaj i Szymaniak Adrianna, Wielkopolanie ZF Poznań
Miejsce III – Naskręt Marcin i Stocka Paulina, Wielkopolski KTP UP Poznań
Miejsce II – Kopyto Łukasz i Radzik Paulina, Niekrzesani Katowice
Miejsce I – Grabowski Konrad i Stelmaszewska Magdalena, Warszawianka ZPiT UW Warszawa
Kategoria VII A
Miejsce VI – Komisiewicz Piotr i Rakoczy Małgorzata, Beskid ZPiT Bielsko Biała
Miejsce V – Mańkowski Robert i Mańkowska Beata, Młody Toruń SPKL Toruń
Miejsce IV – Kulczyński Kazimierz i Roik Kamila, Wielkopolski KTP UP Poznań
Miejsce III – Piątek Jacek i Piątek Małgorzata, Jantar ZPiT UG Gdańsk
Miejsce II – Hemmerling Marcin i Sudzińska Maria, Młody Toruń SPKL Toruń
Miejsce I – Strzelewicz Zbigniew i Pasicka Aleksandra, Wielkopolski KTP UP Poznań

foto: POK “Dom Chemika”

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz