HomeInformacjeBeata Wagner nowym dyrektorem MOPS

Beata Wagner nowym dyrektorem MOPS

W środę (27 bm.) został rozstrzygnięty konkurs na wakujące od kilku dni stanowisko Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach. W ostatnim etapie konkursu jak podaje oficjalny portal Miasta komisja zweryfikowała kompetencje dwóch kandydatek. Na stanowisko wybrana została Beata Wagner (48 lat), posiadająca 22-letnie doświadczenie zawodowe jako pracownik MOPS w Puławach.


Pracowała na stanowisku pracownika socjalnego, lidera Klubu Integracji Społecznej, koordynatora projektu systemowego. Od 2012 r. zatrudniona na stanowisku kierownika Działu Integracji i Pomocy Specjalistycznej. Skutecznie pozyskuje środki na realizację dodatkowych usług społecznych m.in. na funkcjonowanie Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia przy ul. Kołłątaja, który będzie działał od czerwca 2019 r.

Nowa Dyrektor MOPS ukończyła studia magisterskie na kierunku pedagogika na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii-Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ponadto ukończyła studia podyplomowe: na kierunku doradztwa zawodowego w Wyższej Szkole Nauk Technicznych i Społecznych w Radomiu, na kierunku organizacji pomocy społecznej oraz zarządzania gospodarką społeczną na Uniwersytecie Warszawskim, a ponadto na kierunku mediacji i innych alternatywnych metod rozwiązywania sporów na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ukończyła także kurs kwalifikacyjny mediatora sądowego oraz specjalistyczne szkolenia z zakresu doskonalenia zawodowego pracowników instytucji pomocy społecznej.

Ukończyła liczne szkolenia i seminaria z zakresu m.in.: alternatywnych metod rozwiązywania sporów, aktywnej integracji, wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej, zarządzania projektami, konstruowania ugód w sprawach rodzinnych i cywilnych, pomocy społecznej w walce z bezrobociem, umiejętności doradczych, profilaktyki problemów alkoholowych, komunikacji i umiejętności rozwiązywania konfliktów, pracy z rodziną wieloproblemową, z zakresu prawa rodzinnego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, prawa karnego i cywilnego. Beata Wagner prowadzi również postępowania mediacyjne w sprawach cywilnych, rodzinnych i nieletnich jako mediator stały Sądu Okręgowego w Lublinie.

foto: UM Puławy

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz