HomeInformacjePuławy bazą treningową na MŚ U-20 [VIDEO]

Puławy bazą treningową na MŚ U-20 [VIDEO]

Wkrótce puławski stadion będzie gościł reprezentacje biorące udział w  Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej Polska 2019. Pierwsze kroki ku temu zostały poczynione jeszcze w zeszłym roku. W styczniu Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Antoni Rękas i prezydent Puław Paweł Maj podpisali umowy z FIFA i PZPN na udostępnienie naszych obiektów piłkarzom w celach treningowych.

Umowa zawiera szczegółowe kryteria dotyczące wymagań i zobowiązań wobec PZPN, m.in. przygotowania szatni, odpowiedniej ilości toalet, oświetlenia czy pielęgnacji murawy.

 Antoni Rękas-dyrektor MOSiR

W minioną niedzielę odbyło się losowanie grup na tegoroczne mistrzostwa U-20. Na naszych obiektach będą trenowali zawodnicy z grup A i C, którzy mecze rozegrają w Łodzi i w Lublinie. Na Arenie Lublin obejrzymy w sumie 9 spotkań. Jeszcze nie wiadomo, które drużyny będą trenowały na naszym obiekcie. Decyzja ma zostać podjęta w przeciągu najbliższych 2 tygodni.

W związku z wyłączeniem stadionu na okres 3 tygodni wszystkie imprezy, łącznie z meczami Wisły Puławy muszą zostać odwołane lub przeniesione na inne obiekty. Dyrektor MOSiR podkreśla, jak ogromną szansą dla Puław jest uczestnictwo w tego typu imprezie. Jest to swoista reklama dla naszego miasta, która przyniesie niewymierne korzyści, w tym również finansowe.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz