HomeInformacjeHarcerski Dzień Myśli Braterskiej 2019

Harcerski Dzień Myśli Braterskiej 2019

22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella (1857) i jego żony Olave Baden-Powell (1889). Idea ustanowienia tego dnia świętem wszystkich harcerzy i skautów zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 w Stanach Zjednoczonych. Początkowo było to tylko święto dziewcząt, jednak z czasem do jego obchodów również dołączyli skauci.

Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku. W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują gry terenowe lub spotykają się przy ognisku. Podobnie było w miniony weekend w Puławach Harcerze z puławskiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego urządzili taki własnie Dzień Myśli Braterskiej. Już od sobotniego poranka mieszkańcy mogli spotkać na ulicach Puław grupy harcerzy biorących udział w grze terenowej. Po cały dniu zmagań przyszedł czas na zaimprowizowane w sali gimnastycznej Zespołu Szkól nr 3 popularnych “Szpulkach” wielkie ognisko z udziałem blisko 300 harcerzy reprezentujących drużyny z puławskiego hufca.  Każda z drużyn prezentowała swoje umiejętności i zdolności. Dzień Myśli Braterskiej to także spotkanie wielu pokoleń harcerzy. Przy ognisku spotkali się ci najmłodsi niedawno przyjęci do szeregów harcerskich a także te osoby, które mogą pochwalić się kilkudziesięcioletnim stażem harcerskim.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz