HomeInformacjeWizyta uczniów ZSO nr 2 na Węgrzech w ramach projektu Erasmus+

Wizyta uczniów ZSO nr 2 na Węgrzech w ramach projektu Erasmus+

Od 17 do 23 lutego grupa młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. F. D. Kniaźnina w Puławach, biorąca udział w międzynarodowym projekcie ERASMUS+ pt.„School 21 Digitally and Socially Yours”, przebywała w miejscowości Pápa na Węgrzech.

Polscy uczniowie, podczas tygodniowej wizyty, wraz z rówieśnikami oraz ich opiekunami ze szkół partnerskich z Niemiec, Czech i Rumunii mieli okazję poznać kulturę i tradycje Węgier. Głównym tematem spotkania była praca z osobami niepełnosprawnymi oraz działalność ochotniczych straży pożarnych w poszczególnych krajach.

W programie wizyty znalazło się wiele zajęć, warsztatów i wykładów. Uczniowie pracowali w grupach międzynarodowych przygotowując prezentacje na temat funkcjonowania ochotniczych straży pożarnych w krajach partnerskich oraz odwiedzili lokalną straż pożarną.

Młodzież miała okazję wysłuchać wrażeń swoich rówieśników z Niemiec i Włoch będących uczestnikami rocznej wymiany młodzieży w ramach fundacji AFS oraz brała udział w zajęciach socjoterapii w szkole dla osób niepełnosprawnych, gdzie wspólnie z niepełnosprawnymi rówieśnikami przygotowywali prace plastyczne, brali udział w zajęciach sportowych oraz balu karnawałowym, na który przywieźli własnoręcznie zrobione maski i stroje. Wysłuchali również wzruszającego koncertu młodzieży niepełnosprawnej.

Uczniowie wzięli udział w spotkaniu z trenerem psów oraz odwiedzili lokalne schronisko dla zwierząt, gdzie mogli pospacerować z psami. Reprezentanci każdego kraju przedstawili prezentacje na temat funkcjonowania schronisk dla zwierząt w ich okolicy.

Kolejnym ciekawym elementem wizyty na Węgrzech było zwiedzenie „Niewidzialnej Wystawy” w Budapeszcie i wizyta w restauracji „Nem Adom Fel” (Nie poddam się) prowadzonej przez osoby niepełnosprawne. Pobyt na Węgrzech to nie tylko możliwość pogłębienia wiedzy, umiejętności językowych, zawarcia nowych przyjaźni, ale przede wszystkim ogromna lekcja tolerancji, empatii oraz przełamywania stereotypów.

źródło, foto: ZSO nr 2

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz