HomeSportPuchar EHF – Remis Azotów z Granollers

Puchar EHF – Remis Azotów z Granollers

Azoty Puławy w 3.kolejce rozgrywek grupowych Pucharu EHF zremisowały z Fraikin BM Granollers 34:34. Zwycięstwo podopiecznym Bartosza Jureckiego wymknęło się z rąk niemal w ostatniej sekundzie.

Azoty na początku spotkania zupełnie nie mogły poradzić sobie z defensywą Hiszpanów dość powiedzieć, że przez pierwsze dziesięć minut meczu gracze zdobyli tylko sześć bramek z czego pięć wrzucili zawodnicy Granollers. Puławianie mieli ogromny problem ze skutecznością.

Hiszpanie natomiast znakomicie rozgrywali piłki na pole bramkowe Azotów i bezlitośnie punktowali. Na szczęście zareagował trener Bartosz Jurecki, który wstrząsnął nieco swoimi graczami. po powrocie na parkiet puławianie grę uspokoili i sukcesywnie odrabiali straty. Ciężar gry w ataku przejął na siebie  Paweł Podsiadło, który nękał Alemeidę. Po pięciu minutach mozolnego odrabiania strat tablica wyników pokazała remis 8:8.

Oba zespoły punktowały na przemian tuz przed końcem pierwszej połowy Azotowcy odskoczyli na dwa trafienia ale po syrenie zwiastującej przerwę przewaga Azotów nad Granollers spadła do jednej bramki. Po wznowieniu gry z dobrej strony pokazali się Wojciech Gumiński i Krzysztof Łyżwa. Pierwszy nie mylił się przy rzutach karnych i rzutach ze skrzydła a drugi świetnie dawał sobie radę z defensorami gości.

Puławianie przez większą część gry kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, musieli być jednak wyjątkowo czujni bo każdy moment dekoncentracji Hiszpanie wykorzystywali bezlitośnie. Dobrą grę Azotów odzwierciedlał wynik. Puławianie na niecałe 4 minuty przed końcową syrena prowadzili 4 bramkami. Cała sekwencja błędów spowodowała, że zawodnicy Granollers doskoczyli do puławian i udało im się wywieźć z Lublina jeden punkt.

Azoty Puławy – Fraikin BM Granollers 34:34 (16:15)

Azoty: Bogdanow , Koszowy – Panić, Rogulski, Podsiadło, Jarosiewicz, Seroka, Matulić, Kaleb, Masłowski, Grzelak, Łyżwa, Gumiński, Titow.