HomeSportKolejne zwycięstwo Wisły w meczu kontrolnym

Kolejne zwycięstwo Wisły w meczu kontrolnym

Kolejną grę kontrolną w okresie przygotowawczym ma za sobą zespół seniorów puławskiej Wisły. Podopieczni Jacka Magnuszewskiego pokonali w sobotę na stadionie MOSiR w Puławach innego trzecioligowca Ursus Warszawa 4:1. To drugie zwycięstwo  Wisły w okresie przygotowawczym.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla puławian, bo już w siódmej minucie z lewej strony dobrze w pole karne dograł Łukasz Kacprzycki, a formalności dopełnił Krystian Puton. Na kolejnego gola czekaliśmy do trzydziestej minuty. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego niefortunnie piłkę do własnej bramki skierował Mateusz Pielach.

Już po minucie wiślacy odzyskali jednak prowadzenie. Dogranie z prawej strony na gola strzałem głową zamienił Piotr Zmorzyński. W sześćdziesiątej szóstej minucie z prawej strony w pole karne zagrywał Dawid Chudyba, a ręką zagrał jeden z obrońców Ursusa. Rzut karny pewnie wykorzystał Michał Zuber.

Trzynaście minut później w polu karnym faulowany był Karol Barański i arbiter Karol Iwanowicz podyktował kolejną jedenastkę. Tym razem egzekutorem był Mateusz Pielach, a futbolówka po rękawicach bramkarza zatrzepotała w siatce. Swoją szansę na gola mieli też przyjezdni.

Rzut wolny z osiemnastego metra od bramki Piotra Owczarzaka wykonywał Patryk Kamiński i po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę.

Kolejny sparing Wisła zagra w przyszłą sobotę z Siarką Tarnobrzeg.

Wisła Puławy- Ursus Warszawa 4:1 (2:1)

Wisła: Zolech (Owczarzak) – Król (Kusal), Pielach, Poznański (Dębowski), Litwiniuk (Barański), Maksymiuk (Skałecki), Kobiałka, Zmorzyński, Kacprzycki (Chudyba), Puton (Zuber), Żelisko