HomeSportPierwsze sparingowe zwycięstwo Wisły [VIDEO]

Pierwsze sparingowe zwycięstwo Wisły [VIDEO]

W trzecim zimowym meczu kontrolnym Wisła odniosła pierwsze zwycięstwo. Podopieczni Jacka Magnuszewskiego wygrali z Avią Świdnik 2:1. Już w szóstej minucie wiślacy objęli prowadzenie. Po składnej akcji w pole karne precyzyjnie dograł Adrian Popiołek, a z pierwszej piłki do siatki trafił Łukasz Kacprzycki.

Kilkanaście minut później w ostatniej chwili zablokowany został Michał Zuber mając przed sobą już tylko bramkarza gości. Przyjezdni odpowiedzieli akcją prawą stroną, ale zakończoną niecelnym strzałem. Oba zespoły wymieniały dużo piłek w środku pola jednak to puławianie byli drużyną dyktującą warunki.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Dłużej przy piłce utrzymywali się puławianie, ale bramki nie padały. Kwadrans przed końcem doskonałą sytuację zmarnował Krystian Puton przenosząc piłkę nad poprzeczką. W odpowiedzi bramkę zdobyła Avia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i spóźnionej interwencji puławskiej obrony zawodnik Avii z najbliższej odległości pokonał bramkarza Wisły.

Chwilę później puławianie powiększyli swoją zdobycz bramkową Krystian Puton, wyprzedził wybiegającego na przedpole bramkarza gości i skierował piłkę do siatki. Kolejny sparing czeka wiślaków już w najbliższą środę. Tym razem rywalem piłkarzy Jacka Magnuszewskiego będzie zespół II ligowego Górnika Łęczna.

Wisła Puławy -Avia Świdnik 2:1 (1:0)

Wisła w I połowie zagrała w składzie : Socha – Król, Poznański, Litwiniuk, Barański, Kobiałka, Chudyba, Kacprzycki, Zuber, Popiołek, Stanisławski, Żelisko; Na drugą część meczu wyszli: Kurek – Wrzesiński, Pielach, Dębowski, Litwiniuk, Pacocha, Maksymiuk, Zmorzyński, Kusal, Puton, Popiołek, Żelisko