HomeInformacjeNie płacisz za mieszkanie komunalne odrobisz dług VIDEO]

Nie płacisz za mieszkanie komunalne odrobisz dług VIDEO]

Prezydent Puław Paweł Maj na swoim koncie w jednym z portali społecznościowych poinformował o wprowadzeniu zarządzenia, w którym reguluje sposób postępowania w sytuacji kiedy lokator mieszkania komunalnego ma zadłużenie i nie ma sposobu prawnego na jego wyegzekwowanie.

Od tego momentu każdy dłużnik będzie mógł odpracować swoje zadłużenie wobec Gminy. Swój dług z tytułu należności czynszowych a także kosztów sądowych i odsetek powstałych w związku z zadłużeniem będzie można odpracować wykonując proste prace porządkowe, remontowe czy administracyjne  pod nadzorem pracownika w tym przypadku spółki Nieruchomości Puławskich, która zarządza zasobami mieszkaniowymi Gminy.

Paweł Maj – prezydent Puław

Jednak by to nastąpiło niezbędne jest zawarcie porozumienia, w którym dłużnik wyrazi swoją wolę “spłaty” zadłużenia poprzez odpracowanie zaległości. Jednorazowe porozumienie nie może przekroczyć kwoty 5 tys. złotych.  Zarządzenie ma m.in wyrobić nawyk regulowania zobowiązań. Przypomnijmy, że jeszcze jako radny poprzedniej kadencji Paweł Maj apelował do ówczesnych władz o skonstruowanie takiego programu.

Ekwiwalent odrabianego długu będzie wyliczany według minimalnej stawki godzinowej  regulowanej przepisami o minimalnej płacy godzinowej za pracę. Na efekty tych działań będzie trzeba jednak trochę poczekać. Zarządzenie przewiduje półroczny i roczny okres raportowania o wynikach programu.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz