HomeSportRemis Wisły w sparingu z Ruchem Wysokie Mazowieckie

Remis Wisły w sparingu z Ruchem Wysokie Mazowieckie

W kolejnym meczu kontrolnym w okresie przygotowawczym podopieczni Jacka Magnuszewskiego zremisowali 1:1 z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Trenerzy zestawili dość eksperymentalne jedenastki, a niektórzy zawodnicy Szymon Stanisławski i Paweł Socha odpoczywali.

Sam mecz nie był widowiskiem porywającym, oba zespoły skupiły się na walce w środku pola. Niestety na tym etapie przygotowań do sezonu można zauważyć jeszcze sporo niedokładności w związku z tym mecze w okresie przygotowawczym nie zawsze są świetnymi widowiskami. Co nie zmienia faktu, że zawodnicy obu drużyn odstawiali nogi. Jako pierwsi bramkę strzelili goście.

Po błędzie w ustawieniu linii obrony przyjezdni pokonali Krzysztofa Kurka strzałem w długi róg. Chwile potem w odpowiedzi Jakub Poznański po centrze z rzutu rożnego obił piłką poprzeczkę. W drugiej połowie wiślacy szybko wyrównali. Asystę zapisał na swoim koncie Michał Król, a z bliska piłkę do bramki wepchnął Łukasz Kacprzycki. Chwilę później o centymetry pomylił się Michał Zuber. Swoją szansę tuż przed końcowym gwizdkiem mieli gracze Ruchu, ale w sukurs Piotrowi Owczarzakowi przyszła poprzeczka.

W międzyczasie doszło także do zmian kadrowych w szatni Wisły. Na wiosnę w szeregach drużyny z Hauke Bosaka nie zobaczymy już Jakuba Mażysza, który pożegnał się z kolegami i wybrał grę w ciepłych krajach.

Za tydzień puławianie na bocznym boisku stadionu MOSiR w meczu kontrolnym podejmą ligowego rywala Avię Świdnik.

Wisła Puławy- Ruch Wysokie Mazowieckie 1:1 (0:1)

Wisła (I połowa): Kurek – Litwiniuk, Pielach, Poznański, Kusal, Chudyba, Kobiałka, Puton, Maksymiuk, Zmorzyński, Żelisko; (II połowa): Owczarzak – Król, Piotrowski, Poznański, Barański, Popiołek, Zuber, Wrzesiński i Kacprzycki.