HomeSportPGNiG Superliga Stal Mielec rozjechana

PGNiG Superliga Stal Mielec rozjechana

W pierwszym w tym roku meczu przed własną publicznością piłkarze ręczni Azotów dopisali sobie komplet punktów. Po bardzo dobrym widowisku puławianie pokonali mielecką Stal aż 15 bramkami.

Do spotkania ze Stalą puławianie podeszli niezwykle skoncentrowani po minimalnym zwycięstwie w Kaliszu podopieczni Bartosza Jureckiego chcieli pokazać, że pomimo gorszej końcówki pierwszej rundy są drużyną, która wciąż liczy się w grze o najwyższe cele w lidze. Puławianie twardo stanęli w obronie, przechwycili kilka piłek i skutecznymi kontratakami budowali przewagę.

W 11 minucie miejscowi wygrywali już 9:2, znakomity okres gry miał Mateusz Seroka. Gospodarze nie zamierzali poprzestać na takiej przewadze i nadal grali szybko i skutecznie. Do 20 minuty mielczanom udawało się utrzymywać stratę na poziomie 6-7 goli. Ostatnie 10 minut to już popis Azotów-Puławy. Od stanu 13:6 zawodnicy Bartosza Jureckiego zdobyli osiem goli tracąc tylko dwa.

Ze znakomitej strony pokazał się młody skrzydłowy Piotr Jarosiewicz, który zdobył pięć goli z rzędu. Po zmianie stron zobaczyliśmy niemal zupełnie inną personalnie drużynę Azotów-Puławy. Trener Bartosz Jurecki wymienił prawie cały skład, ale nie zmieniło to obrazu gry.

W pierwszych 10 minutach II części meczu goście odrobili część strat i po trafieniach Łukasza Janysta, Tomasza Mochockiego i Bartosza Kowalczyka przegrywali 13:22. krótkotrwałą niemoc Azotów przerwał Krzysztof Łyżwa, którego trzy celne rzuty uspokoiły gospodarzy.

Od tego momentu puławianie niepodzielnie panowali nad wydarzeniami. Do powiększania przewagi napędzał ich świetną grą w bramce Valentyn Koshovy. Bramkarz Azotów bronił wręcz nieprawdopodobne piłki skutecznie powstrzymując rzuty mielczan nawet z rzutów karnych.

Azoty-Puławy – Stal Mielec 35:20 (21:8)
Azoty Puławy: Bogdanov, Koshovy – Jarosiewicz 6, Seroka 6, Masłowski 4, Kasprzak 4, Podsiadło 3, Łyżwa 3, Panic 2, Matulić 2, Gumiński 2, Adamczuk 1, Grzelak 1, Titow 1, Kaleb, Prce.

źródło i foto: KS Azoty Puławy