HomeSportDrugi zespół Azotów w ćwierćfinale PP

Drugi zespół Azotów w ćwierćfinale PP

Drugi zespół Azotów-Puławy nie zwalnia tempa o czym przekonał się zespół Czuwaju Przemyśl, który w 1/8 Pucharu Polski przegrał w Puławach z rezerwami Azotów i odpadł z dalszych rozgrywek.

Od pierwszych minut ciężar gry w ataku Azotów spoczywał na doświadczonym Piotrze Pezdzie, którego wspierał Jakub Kosiak.Bardzo dobrze w puławskiej bramce spisywał się Wojciech Borucki. W zespole pierwszoligowca dużym zagrożeniem był Michał Kubisztal.

Po 15 minutach gry oba zespoły nie pozwoliły przeciwnikom na stworzenie przewagi a tablica wyników pokazywała remis 7:7. Widać było, że obu drużynom zależy na wyeliminowaniu przeciwnika stąd w grę drużyn wkradało się wiele błędów niepotrzebnych strat i niewykorzystanych stu procentowych sytuacji. Po w miarę wyrównanej grze na pięć minut przed przerwą rzut po kontrze Karola Przychodzenia dał dwubramkowe prowadzenie Azotom prowadziły 13:11.

Pomimo nerwowej końcówki prowadzenie udało się utrzymać. Bramkę decydującą o tym zdobył ponownie już po syrenie z karnego Karol Przychodzeń. Po przerwie obraz gry nie zmienił się oba zespoły popełniały sporo błędów ale w sobotę tych błędów mniej popełnili zawodnicy Azotów i to oni po nerwowej końcówce spotkania dowieźli zwycięstwo do końca pokonując jedną bramką zespół z Przemyśla.

Drużyna Zbigniewa Markuszewskiego zameldowała się w ćwierćfinale Pucharu polski za sprawą trafienia Kacpra Mchawraba, który w ostatniej sekundzie meczu odebrał nadzieje gościom. Jak się potem okazało zawodnik Azotów był najskuteczniejszym graczem na parkiecie.

Azoty II Puławy – Czuwaj Przemyśl 33:32 (16:15)

Azoty II: Borucki, Wiejak – Mchawrab 7, Adamczuk 6, Pezda 6, Konieczny 5, K. Janicki 3, Kosiak 2, Przychodzeń 2, Flont 1, Baranowski 1, Bielawski.
Już niebawem losowanie par ćwierćfinałowych gdzie zawodnicy z Puław mogą juz liczyć na przeciwnika z PGNiG superligi.