HomeInformacjeKolejny sponsor wycofuje się z finansowania puławskiego klubu

Kolejny sponsor wycofuje się z finansowania puławskiego klubu

Miniony rok przyniósł puławskiemu sportowi tyle samo radości co smutku. W grudniu ub. roku Grupa Azoty Puławy wypowiedziała umowę sponsorską puławskiej Wiśle motywując decyzje względami ekonomicznymi choć w tle pojawiały się sprawy personalne, okazuje się jednak, że Zakłady Azotowe nie były pierwsze. W listopadzie ub. roku zarząd puławskiego Mostostalu poinformował, że od stycznia br. nie będzie wspierał rzeczowo i finansowo kolarskiego Klubu Sportowego “Pogoń”.

W piśmie skierowanym do zarządu “Pogoni” prezes Mostostalu Tadeusz Rybak poinformował, że główną przyczyną takiej decyzji jest dekoniunktura w branży budownictwa przemysłowego. Drugim jeśli nie najważniejszym powodem jest fakt jak czytamy w piśmie lekceważenia Mostostalu przez Polski Związek Kolarski a także przez Ministerstwo Sportu, które to instytucje Mostostal obwinia o nieuregulowanie długu za wybudowanie jednego z najnowocześniejszych torów kolarskich w Pruszkowie.

Przypomnijmy inwestycje oddano do użytku w 2009 roku i do tej pory puławski Mostostal nie otrzymał za te prace pieniędzy. Wysokość zadłużenia to w tej chwili wraz z odsetkami blisko 10 mln zł. Kwota ta jak podkreśla były już sponsor „Pogoni” dwuletnie zyski spółki, które mogłyby zostać przeznaczone na inwestycje lub obsługę zobowiązań firmy.

Prezes Rybak w piśmie do zarządu „Pogoni” wierzy jednak, że pomimo trudności klub przetrwa a zawodnicy, którzy osiągali i osiągają bardzo dobre rezultaty będą mogli kontynuować treningi. Mostostal wezwał Klub do zwrotu użyczonych a służących do prowadzenia treningów i wyjazdów na zawody pojazdów a także do zaprzestania działalności marketingowej i promocyjnej na rzecz Grupy Mostostal czyli spółek Mezap, Energezap i samego Mostostalu. Warto wiedzieć, że puławski Mostostal finansował puławskich kolarzy prawie ćwierć wieku.

 

 

foto: facebook (fp Pogoń Mostostal Puławy)

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz