HomeInformacjeCzujka na straży Twojego bezpieczeństwa [VIDEO]

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa [VIDEO]

W okresie jesienno-zimowym Państwowa Straż Pożarna realizuję kampanię pod nazwą “Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”, która ma zwrócić uwagę na bezpieczeństwo w gospodarstwach domowych. W tym czasie najczęściej dochodzi do pożarów oraz zatruć tlenkiem węgla zwanym “cichym zabójcą”.

Celem tej kampanii jest szerzenie świadomości wśród Polaków i zachęcenie do korzystania z czujników dymu i czadu, które niejednokrotnie mogą uratować życie.

bryg. Krzysztof Morawski -rzecznik prasowy KP PSP w Puławach

W ostatnim czasie puławska Straż Pożarna kilkukrotnie interweniowała właśnie w związku ze wzrostem stężenia tlenku węgla w pomieszczeniach.

bryg. Krzysztof Morawski – rzecznik prasowy KP PSP w Puławach

Czujniki, które dźwiękowo i świetlnie alarmują w razie zagrożenia nie są drogie, nie zaburzają również estetyki pomieszczenia, w którym są zainstalowane, a znacząco wpływają na spadek liczby ofiar śmiertelnych w pożarach i zatruciach czadem. Warto pamiętać, że niezbędne są także okresowe przeglądy i czyszczenie przewodów kominowych i instalacji wentylacyjnej.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz