HomeInformacjePrzybyło kolejne miejsce rekreacji

Przybyło kolejne miejsce rekreacji

W poniedziałek (17 bm.) dokonano odbioru technicznego zrewitalizowanego skweru przy ul. Wróblewskiego. Zaniedbany do tej pory teren pomiędzy nowym budynkiem Osiedla Olimpijskiego a ul. Prusa zyskał nowe nasadzenia, utworzono alejki, postawiono ławki, kosze na śmieci, tablice edukacyjne i nowoczesne oświetlenie.

Wysokie konstrukcje, które pojawiły się na skwerze mają stać się podporą dla posadzonej wewnątrz roślinności. Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych część alejek wymaga ponownego utwardzenia nawierzchni.

Tego samego dnia dokonano również odbioru nowo utworzonego terenu rekreacyjnego przed Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 2, gdzie znajdują się trzy wysokie ławki z altanką, nowe nasadzenia roślinności oraz monitoring. Projekt ten wykonano w ramach budżetu obywatelskiego 2017.

Zarówno dostępne dla mieszkańców od kilku dni Błonia Miejskie, jak skwer przy ul. Wróblewskiego oraz nie ukończony jeszcze skwer przy ul. Gdańskiej zostały zrealizowane wskutek podpisanej w zeszłym roku umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie projektu pod nazwą “Zagospodarowanie skwerów miejskich jako elementu układu terenów zieleni w Puławach”. Miasto uzyskało na ten cel dofinansowanie z Funduszy Europejskich w kwocie ponad 1 mln 800 tys zł.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz