HomeInformacjePrezydent dostanie 7 tys. złotych na rękę a w perspektywie finansowej zabraknie budowy obiektów dla SP nr 3

Prezydent dostanie 7 tys. złotych na rękę a w perspektywie finansowej zabraknie budowy obiektów dla SP nr 3

Druga sesja Rady Miasta VIII kadencji odbyła się nietypowo bo we wtorek. Radni do zrealizowania zaaplikowali sobie aż 25 punktów w tym 10 dotyczących powołania stałych komisji RM. Od wtorku więc funkcjonują komisje: Rewizyjna, Skarg i Wniosków, Gospodarki Miejskiej i Planowania, Polityki społecznej a także Promocji, Kultury i Współpracy, Oświaty i Wychowania a także Komisja Mieszkaniowa oraz Sportu Kultury Fizycznej i Turystyki.

Powołanie komisji wiąże się także z wynagrodzeniami dla radnych, którzy za prace w nich pobierają wynagrodzenie. Nowa Rada Miasta zajęła się także uchwałami w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i zagłosowała za przyjęciem rozwiązań dotyczących zagospodarowania okolic ulic Reymonta i Sieroszewskiego.

Zanim jednak do tego doszło wprowadzono zmiany w programie sesji dodano punkty nt. sytuacji w Klubie Sportowym Wisła Puławy. Sytuacje klubu zaprezentował radnym Prezes Wisły Piotr Owczarzak. Radni przegłosowali apel do władz samorządowych a także do parlamentarzystów o wzięcie udziału w negocjacjach z zarządem Grupy Azoty w sprawie wsparcia najstarszego w mieście klubu sportowego.

Na wtorkowej Sesji dowiedzieliśmy się również jak będzie wyglądał w przyszłym roku Program współpracy Gminy Miasto Puławy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego.

We wtorkowe popołudnie radni podjęli także pierwsze decyzje dotyczące zmian w budżecie Puław na 2019 rok. Największe korekty nastąpiły w wydatkowaniu pieniędzy zwłaszcza na zadania inwestycyjne z udziałem środków unijnych, zmniejszono o 800 tys. zł kwotę na utworzenie ośrodka wsparcia dla osób starszych niepełnosprawnych i w kryzysie. Do 11 mln z planowanych 25 spadła kwota przeznaczona na I etap modernizacji Domu Chemika. Po stronie przychodów także zmiany został wstrzymany zaplanowany wcześniej proces emisji  obligacji w kwocie 10 mln zł.  Zmiany dotknęły także tzw. “pewniaki” inwestycyjne  w perspektywie  finansowej zabrakło środków na budowę obiektów sportowych przy SP nr 3, które w kampanii wyborczej obiecywali wybudować wszyscy kandydaci na stanowisko prezydenta.

Co było oczywiste najbardziej elektryzujący punkt obrad to sprawa ustalenia wynagrodzenia dla Prezydenta Miasta Pawła Maja. Pod głosowanie poddano projekt w którym Prezydent Puław otrzyma 5000 zł wynagrodzenia zasadniczego, dodatek funkcyjny w kwocie 2100 zł oraz dodatek specjalny, który jest równowartością 38 % dodatku funkcyjnego i wynagrodzenia zasadniczego w kwocie 2698 zł. Razem Prezydent Puław będzie miesięcznie pobierał wynagrodzenie w kwocie 9798 brutto, co po odliczeniu podatków i składek na rękę da Prezydentowi Pawłowi Majowi niecałe 7 tys. złotych.

Odpowiednie umocowania prawne otrzymali także wiceprzewodniczący Rady Miasta Paweł Matras (PiS) i Marzanna Pakuła (Klub Radnych Pawła Maja).

Nie ma wciąż decyzji w sprawie powołania wiceprezydenta bądź wiceprezydentów, bo coraz śmielej mówi się o tym, że zakres zadań jakie spoczywają na Prezydencie Miasta nie pozwala na redukcje składu Kolegium Prezydenckiego do dwuosobowego składu.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz