HomeInformacjeXIX Gala Akcji Polacy-Rodakom [VIDEO]

XIX Gala Akcji Polacy-Rodakom [VIDEO]

Ponad 1100 paczek z trwałą żywnością, książkami i zabawkami trafi do polskich rodzin na Ukrainie. Już po raz 19 odbył się finał akcji charytatywnej zainicjowanej przez senatora Stanisława Gogacza podczas, której stowarzyszenie “Przeszłość-Przyszłości” prowadzi zbiórkę w kilku powiatach Lubelszczyzny właśnie na rzecz Polonii zamieszkującej dawne tereny Rzeczypospolitej Polskiej a dzisiaj będące w granicach Ukrainy.

Paczki, które trafiają za wschodnia granicę, jak określają organizatorzy akcji są sformatowane i mają tę samą zawartość. Kilkanaście lat doświadczeń pozwoliło na zoptymalizowanie tej pomocy. Do Puław na galę akcji przyjechał m.in Konsul Generalny z Charkowa czyli najbardziej na wschód wysuniętej placówki dyplomatycznej na Ukrainie Janusz Jabłoński.

Artur Kwapiński – Prezes Stowarzyszenia Przeszłość Przyszłości

Pierwsze paczki już pojechały na Ukrainę, pozostała cześć  zostanie wysłana konwojem humanitarnym do adresatów. Cała akcja związana z transportem na Ukrainę zakończy się prawdopodobnie w połowie stycznia  przyszłego roku.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz