HomeInformacjeII Mikołajkowy Szkolny Turniej szachowy w SP nr 1

II Mikołajkowy Szkolny Turniej szachowy w SP nr 1

W środę w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się II Mikołajkowy Szkolny Turniej Szachowy jest on jak podkreślają organizatorzy zwieńczeniem całorocznych treningów młodych szachistów w ramach programu Szachy w Szkole. W środowych zmaganiach wzięło udział 47 zawodników – uczniów z klas II-VIII.

W kategorii dziewcząt młodszych najlepsza okazała się Amelia Banaszek. Wśród dziewcząt starszych tryumfowała Julia Filipek, natomiast wśród najmłodszych szachistów najlepiej wypadł Wojciech Wałęga a wśród chłopców starszych równych sobie nie miał Franciszek Łuczuk. Do rąk zwycięzców trafiły nagrody, medale i dyplomy. Tak duża frekwencja jak podkreślają organizatorzy jest dowodem na to, że szachy są grą, która wciąż fascynuje i grą, która jest odporna na mody i trendy. Kolejny Mikołajkowy turniej już w przyszłym roku.

foto: lpu24.pl

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz