HomeWasze LPUBieg Mikołajów 2018 za nami

Bieg Mikołajów 2018 za nami

W niedzielę centrum Puław opanowali Mikołaje Fundacja Bez miar po raz kolejny zorganizowała charytatywną imprezę biegową Bieg Mikołajów 2018. Niezbędnym atrybutem każdego zawodnika był element stroju Mikołaja. Organizatorzy, Fundacja BezMiar, zaprosili do wspólnej mikołajkowej zabawy wszystkich, którzy chcą pomagać innym, a wynik na stoperze, medal na szyi czy wysokość nagród są tylko miłym, ale nie koniecznym dodatkiem, by wystartować w zawodach.

Jednym z warunków startu tej wpisującej się już na stałe do kalendarza imprez sportowych w naszym mieście, było m.in przyniesienie konserw, które trafiły do schroniska im. Brata Alberta w Puławach. Tuż przed południem na dystansach od 100 do 400 m rywalizowali najmłodsi.

Areną ich występów sportowych był dziedziniec Pałacu Czartoryskich . Bieg główny natomiast miał swój początek przed Pałacem Czartoryskich – ponad 200 biegaczy pokonało trasę prowadzącą m.in fragmentem Alei Małej, Głębokiej alejkami Parku Czartoryskich następnie ul. 4 Pułku Piechoty by zakończyć się przy schronisku im. Brata Alberta przy ul. Rybackiej. Biegacze pokonali trasę 7 km.

Wśród kobiet w kategorii OPEN zwyciężyła Olga Zarzeczna z Lublina, drugie miejsce przypadło Liliannie Jaworskiej z Puław a trzecią lokatę zajęła Magdalena Gajek z Lublina, wśród mężczyzn w kategorii open wygrał Paweł Walaszczyk, druga lokatę zajął Andrzej Orłowski a trzecią Robert Wróblewski. Najszybszą puławianką okazała się Lilianna Jaworska, najszybszym puławianinem  Paweł Walaszczyk. W klasyfikacji najliczniejszych drużyn zwyciężyła Avangarda – Puławy, drugie miejsce przypadło Czarowi BezMiaru również z Puław a trzecie drużynie Multimedia Runners.