HomeSportAzoty zagrają w rozgrywkach grupowych Pucharu EHF

Azoty zagrają w rozgrywkach grupowych Pucharu EHF

Miłe wiadomości dotarły do nas z dalekiego Selfoss w Islandii w rewanżowym spotkaniu eliminacyjnym, zawodnicy Azotów co prawda przegrali ale w dwumeczu pokonali drużynę wicemistrza Islandii i awansowali do rozgrywek grupowych Pucharu EHF.

Zawodnicy z Islandii okazali się u siebie bardzo wymagającym przeciwnikiem. Fakt porażki w Puławach różnicą 7 bramek nie zdeprymował gospodarzy i przez całe spotkanie dążyli do zwycięstwa. Puławianie pomimo tego, że mecz w Islandii nie należał do najbardziej udanych w tym sezonie przez całe 60 minut kontrolowali wynik i ani przez moment przewaga bramkowa z Puław nie była zagrożona.

Rezultat przez większą cześć meczu oscylował wokół remisu. W końcówce spotkania puławianie popełnili kilka błędów i to pozwoliło ostatecznie wygrać drużynie Selfoss jedną bramką. Ostatecznie jednak Azoty w dwumeczu wygrały sześcioma trafieniami i to zespół Bartosza Jureckiego zagra ponownie w rozgrywkach grupowych Pucharu EHF.

Selfoss – Azoty-Puławy 28:27 (13:13)
Azoty Puławy: Bogdanov, Koshovy – Seroka, Podsiadło, Panić, Masłowski, Jarosiewicz, Rogulski, Titow, Gumiński, Grzelak, Prce, Kasprzak, Skrabania, Łyżwa

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz