HomeSportPGNiG Superliga Azoty pokonały MMTS Kwidzyn [FOTO]

PGNiG Superliga Azoty pokonały MMTS Kwidzyn [FOTO]

Po raz kolejny piłkarze ręczni Azotów Puławy pokazali, że nie przypadkowo od wielu lat znajdują się w ścisłej czołówce polskiej piłki ręcznej po wyrównanej i obfitującej w mnóstwo błędów z obu stron pierwszej połowie i zdecydowanie lepszej drugiej odsłonie puławianie pokonali we własnej hali MMTS Kwidzyn 26:17.

Sygnał do rozpoczęcia niezwykle wyrównanej pierwszej połowy dał prezydent elekt Paweł Maj. Zawodnicy obu drużyn wyszli na boisko wyjątkowo spięci. Liczbą błędów w ataku po obu stronach można by obdzielić prawdopodobnie kilka spotkań. W końcu bramki jednak zaczęły wpadać a pierwsza odsłona toczyła się z lekką przewagą przyjezdnych i to oni rozpoczęli odliczanie w tym spotkaniu zdobywając pierwszego gola. Azotowcy jednak nie pozwolili gościom uzyskać większej przewagi niż trzy bramki, którą bardzo szybko niwelowali. Tak właśnie działo się pomiędzy 15 a 20 minutą wtedy trzybramkową przewagę wypracowali sobie goście, którzy wygrywali 6:9. W ostatnich 10 minutach puławianie konsekwentnie zmniejszali przewagę by w ostatniej sekundzie tej części gry rzut do pustej bramki Vadima Bogdanova ustalił wynik do przerwy, która zakończyła się remisem 12:12. W przerwie licznie zgromadzeni kibice mogli obejrzeć małą klubową uroczystość to właśnie w tym okresie mija 40 lat od kiedy prezes Azotów Jerzy Witaszek rozpoczął w Puławach pracę z piłkarzami ręcznymi i rozwój tej dyscypliny sportu w naszym mieście. W podziękowaniu otrzymał od współpracowników tort ze stosowną sygnaturą. Wracając do poczynań na parkiecie warto powiedzieć, że tylko pięć straconych goli po przerwie pokazuje metamorfozę jaka przeszli zawodnicy Azotów i jak świetnie zagrali w obronie. Przez pierwsze 10 minut goście pokonali Vadima Bogdanova tylko raz. W tym czasie puławianie rzucili cztery gole i wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Od tego momentu Azotowcy powoli odjeżdżali rywalom. Tuż przed końcową syreną puławianie prowadzili 10 golami jednak ostatnie słowo należało do gości, którzy z karnego zmniejszyli przegraną do 9 bramek.

Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 26:17 (12:12)

Azoty: Bogdanov 1, Koshovy – Podsiadło 6, Panić 5, Kasprzak 3, Łyżwa 3, Masłowski 2, Skrabania 2, Rogulski 2, Gumiński 1, Titow 1, Prce, Kaleb, Seroka, Grzelak.