HomeInformacjePuławskie obchody Święta Niepodległości [VIDEO]

Puławskie obchody Święta Niepodległości [VIDEO]

Weekend upłynął pod znakiem uroczystych obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, wśród wielu aktywności przewidzianych na sobotę i niedzielę znalazły się uroczystości patriotyczne we Włostowicach, gdzie z okazji święta odbyła się msza a także złożono wieńce i wiązanki kwiatów pod pomnikiem odzyskania niepodległości.

Z okazji święta zorganizowano także szereg przedsięwzięć sportowych. Piłkarze upamiętnili rocznice odzyskania niepodległości rozgrywanym w sobotę hali sportowej MOSiR turniejem, podobnie uczynili siatkarze, którzy w niedzielne popołudnie rywalizowali w rozgrywkach halowych w piłce siatkowej.

W turnieju wzięły udział 4 zespoły. Klasyfikacja końcowa 1.TKKF Chemik Puławy 2.WKS OLDBOY Lublin, 3.OLD STARS Nałęczów, 4.GLKS Michów. Najlepszym rozgrywającym został wybrany Mariusz Muszyński z TKKF Chemik, najlepszym atakującym Mateusz Krzyżanowski z Nałęczowa a MVP turnieju Rafał Dzido Lublin. Organizatorami turnieju byli MOSiR i TKKF Chemik.

Jak zwykle ogromnym powodzeniem cieszyły się organizowane po raz 29 Biegi Niepodległości, które rozgrywane były na trasach w centrum miasta. Przypomnijmy, że w biegu głównym zawodnicy startowali na dystansach 5 i 10 km, przed kulminacja imprezy rywalizowali na różnych dystansach młodzi biegacze ze szkół w Puławach a także powiatu i województwa. a w samo południe w niedziele na placu Chopina mieszkańcy Puław zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz