HomeSportPGNiG Superliga Azoty odprawiły Sandrę Spa Pogoń Szczecin

PGNiG Superliga Azoty odprawiły Sandrę Spa Pogoń Szczecin

Bez większych problemów zawodnicy Azotów Puławy pokonali w sobotę drużynę Sandry SPA Pogoni Szczecin. Już do przerwy puławianie prowadzili sześcioma trafieniami. W sobotę trener Bartosz Jurecki dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom, którzy całą drugą połowę oglądali z ławki rezerwowych.

Pierwsze dwie akcje dały prowadzenie miejscowych 2:0, a w roli głównej wystąpił Piotr Masłowski. Uzyskane w pierwszej minucie prowadzenie nie zostało oddane przez drużynę Azotów do końca gry. Ostatnią realną szansę na remis goście mieli jeszcze w 6 minucie, gdy przy stanie 3:2 rzut karny przestrzelił Jakub Radosz. Puławianie mozolnie budowali przewagę. Trzybramkowe prowadzenie uzyskali w 9 minucie, czterobramkowe w siedemnastej, a pięciobramkowe w 19.

Do końca pierwszej części spotkania Azotowcy zdołali oddalić się od rywala na sześć trafień i zapowiadało się, że czeka nas kolejna wysoka wygrana. Po zmianie stron kibice zobaczyli trochę inny zespół Azotów-Puławy. Kilku podstawowych zawodników m.in Piotr Masłowski, Marko Panić czy Nikola Prce usiadło na ławce rezerwowych. Zmiennicy utrzymywali bezpieczną przewagę i początkowo nawet ją powiększyli – w 40 minucie po golu Wojciecha Gumińskiego było 22:14.

Kolejne minuty to przestój miejscowych i odrabianie strat przez ambitnych szczecinian. Pięć goli z rzędu pozwoliło gościom zniwelować straty do trzech trafień w 48 minucie tablica wyników wskazywała rezultat 22:19. W bramce puławian kilka świetnych interwencji zanotował Vadim Bogdanov. Dodatkowo w 47 minucie czerwoną kartkę zobaczył wyjątkowo skuteczny Arkadiusz Bosy. Dzięki temu gospodarze nie doprowadzili do nerwowej końcówki. W ostatnich trzech minutach znów odjechali rywalom i zakończyli mecz z siedmiobramkową przewagą.

Azoty Puławy – Sandra SPA Pogoń Szczecin 30:23 (17:11)

Azoty Puławy: Koshovy, Bogdanov – Rogulski 6, Masłowski 5, Podsiadło 3, Matulić 3, Skrabania 3, Titow 3, Panić 2, Gumiński 2, Seroka 2, Kaleb 1, Łyżwa, Grzelak, Prce.

materiał i FOTO: KS Azoty Puławy