HomeInformacjePoprawimy czytelność rozliczeń – PSM wprowadza nowy system informatyczny [VIDEO]

Poprawimy czytelność rozliczeń – PSM wprowadza nowy system informatyczny [VIDEO]

Do skrzynek pocztowych mieszkańców budynków Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej trafiły informacje z nowymi numerami rachunków bankowych, na które powinny trafiać należności czynszowe ale również opłaty za TV i internet, którego operatorem jest PSM. Całe przedsięwzięcie jest spowodowane wprowadzeniem nowego systemu informatycznego w spółdzielni obejmującego m.in rozliczenia z klientami.

Wprowadzenie tzw. rachunków wirtualnych, które funkcjonują już w niektórych puławskich spółdzielniach mieszkaniowych pozwoli uporządkować należności i poprawi czytelność rozliczeń. Zmiany te to nie tylko poprawa funkcjonalności to również wymogi dyrektywy unijnej tzw. RODO. Przepisy pozwalają by w jednym lokalu zawierać umowy na różne usługi, które świadczy spółdzielnia nie tylko właścicielowi lokalu, ale nie pozwalają już na to by poinformować osobę, która nie jest stroną umowy np. o zadłużeniu.


Katarzyna Chabros – Wiceprezes PSM

Zmiany systemu informatycznego przygotowywane były od wielu miesięcy. Nowe rozwiązania pozwalają także scalić systemy księgowe poszczególnych administracji PSM. Nowy system to również wiele nowych funkcjonalności, które pozwolą zautomatyzować prace działu księgowości PSM a w związku z tym obniżyć czasochłonność wielu operacji.


Katarzyna Chabros-Wiceprezes PSM

Przypomnijmy, że wpłaty na nowe rachunki należy wnosić już od 1 listopada, warto o tym pamiętać ponieważ obowiązujące dotychczas rachunki będą zamykane. Kolejne zmiany, które czekają na Spółdzielców to internetowe biuro obsługi, w którym już niebawem bez wychodzenia z domu będziemy mogli sprawdzić stan swoich należności.


Katarzyna Chabros-Wiceprezes PSM

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz