HomeWasze LPUJesienny Rajd Nordic Walking

Jesienny Rajd Nordic Walking

W ub. sobotę odbył się organizowany już po raz trzeci Jesienny Rajd Nordic Walking. Amatorzy takiej formy rekreacji spotkali się w wyjątkowo urokliwym miejscu – we wsi Bonów, której już dzisiaj na mapach nie znajdziemy w środku lasu, na trasie pomiędzy Gołębiem i Niebrzegowem.

Około 100 uczestników, z których najmłodszy miał 8 miesięcy, a najstarszy nieco ponad 85 lat przeszło po leśnych ścieżkach 5, 8 lub 11 km. Pokaz prawidłowej techniki chodzenia z kijkami oraz grupę maszerującą na 8 km poprowadził aktualny mistrz świata w nordic walking Łukasz Witczuk. Uczestnicy przybyli nie tylko z najbliższej okolicy. Do Bonowa przyjechali sportowcy amatorzy z Lublina, Łukowa, Warszawy, Dęblina, Ryk, Świdnika a nawet z Chorzowa. Po zakończeniu rajdu wspólne biesiadowanie przy ognisku i omawianie planów na kolejne aktywne spotkania. Organizatorem rajdu była Fundacja BezMiar, a projekt współfinansowany był ze środków Gminy Puławy.
Foto: Wojtek Antosz/Fundacja BezMiar

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz