HomeInformacjeRomowie nie lubią Maja [VIDEO]

Romowie nie lubią Maja [VIDEO]

Kilka dni temu do biura Rady Miasta Puławy wpłynęło pismo wystosowane przez Bogdana Trojanka, członka Komisji Wspólnej Rządu, Mniejszości Narodowych i Etnicznych, a jednocześnie prezesa Królewskiej Fundacji Romów, w którym odnosi się do wyjazdowego posiedzenia Komisji Sejmowej ds. Mniejszości Narodowych i Etnicznych, jakie odbyło się w Puławach w zeszłym miesiącu.

Ocenia on wystąpienie radnego Pawła Maja jako rasizm i szowinizm, jawny atak na społeczność romską oraz wytyka brak efektów społecznej działalności jako radnego.


Paweł Maj-radny Rady Miasta Puławy

Autor pisma zwraca również uwagę na nieefektywność programów integracji romskiej, które nie tylko w naszym mieście, ale w całym kraju, a nawet w Unii Europejskiej, nie przynoszą rezultatów. Według jego opinii powinny być pisane przy współudziale przedstawicieli społeczności Romskiej. Jak podkreśla, Romowie są otwarci na dyskusje o sprawach ważnych dla miasta, które dotyczą również ich samych.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz