HomeInformacjeNowy Zarząd Wisły Puławy, zgrzyt na linii Klub-Sponsor [VIDEO]

Nowy Zarząd Wisły Puławy, zgrzyt na linii Klub-Sponsor [VIDEO]

W czwartek dokończono rozpoczęte w czerwcu i zawieszone na prawie 4 miesiące Walne Zebranie Członków Klubu Sportowego Wisła Puławy jedynym punktem obrad były zmiany w składzie Zarządu Klubu. Poprzednicy, jeszcze w czerwcu złożyli rezygnacje jednak na wniosek sponsora strategicznego Grupy Azoty Puławy pełnił swoje obowiązki do czwartku.

Zarząd Grupy Azoty Puławy rekomendował na stanowisko Prezesa Andrzeja Śliwę byłego puławskiego radnego a także byłego prezesa Wisły Puławy, który przypomnijmy tę funkcję pełnił przed odchodzącym Zarządem. Andrzej Śliwa był jednym z kilku kandydatów zaproponowanych przez delegatów podczas czwartkowego zebrania. Na karcie do głosowania znalazły się nazwiska Piotra Owczarzaka, Grzegorza Nowosadzkiego, Marka Goldsztejna i Michała Świderskiego. Warunkiem wyboru było uzyskanie co najmniej 50 % głosów uprawnionych do głosowania delegatów. Ta sztuka udała się czterem kandydatom. Wybrano nowy Zarząd Wisły. Prezesem został Piotr Owczarzak, Wiceprezesem Marek Goldsztejn, Sekretarzem Michał Świderski a Członkiem Zarządu Grzegorz Nowosadzki. Reprezentujący Grupę Azoty Puławy odchodzący Członek Zarządu Wisły Dariusz Pranga, który został upoważniony przez Sponsora Strategicznego do prezentowania sylwetki rekomendowanego kandydata na Prezesa klubu poinformował jakie mogą być konsekwencje wyboru Delegatów.

Dariusz Pranga – Grupa Azoty Puławy S.A.  – ustępujący członek Zarządu Wisły

Prawdopodobnie dla większości zebranych werdykt walnego zgromadzenia był niespodzianką, o pierwszy komentarz poprosiliśmy Andrzeja Śliwę rekomendowanego przez zakłady Azotowe kandydata na Prezesa Wisły

Andrzej Śliwa  – Kandydat na Prezesa Wisły desygnowany przez GA Puławy S.A.

Michał Świderski, który po ukonstytuowaniu się nowego Zarządu Wisły będzie pełnił funkcję Sekretarza nie krył emocji i faktu, że nie spodziewał się takiej decyzji Walnego Zebrania.


Michał Świderski – Sekretarz Klubu-rzecznik prasowy KS Wisła

Nowy Prezes Wisły Puławy jest dyrektorem jednego z puławskich banków jest także byłym zawodnikiem puławskiego klubu a 10 lat temu zakończył karierę zawodniczą. Piotr Owczarzak występował w drużynie Wisły na pozycji bramkarza. Tradycje rodzinne kontynuuje syn Piotr, który występuje także w bramce drużyny rezerw puławskiej Wisły.


Piotr Owczarzak – Prezes Wisły Puławy

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz